ĐOKOVIĆ ZAKAZAO SRPSKO-HRVATSKI DERBI: Novak po običaju pregazio Šardija, sad protiv Čilića sveti Đerea

masters u madridu

Najbolji svetski i srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu, pošto je 13. put u karijeri savladao Francuza Žeramija Šardija 6:1, 7:6.

On je tako zadržao maksimalan učinak u duelima sa Šardijem (30:0 u setovima) i za petak zakazao duel sa Hrvatom Marinom Čilićem koji je u tri seta savladao našeg Lasla Đerea 4:6, 6:3, 6:2.

Novak je prvi set odigrao gotovo bez greške. Poveo je 5:0 naprtavivši dva brejka, da bi zatim do kraja seta dozvolio Francuzu da skine nulu sa semafora.

Za razliku od prvog seta u nastavku se rasplamsala borba, jer Šardi, koji do sada nikada u karijri nije uzeo set prvom igraču sveta, je proigrao i nije dozvolio Đokoviću priliku za brejk. Sa druge strane, Novak nije bio ubedljiv kao u prvih pet gemova, pa se ušlo u taj-brejk, pre kojeg je Đoković morao da spasava i set loptu.

U dodatnom gemu, Novak je odmah preuzeo inicijativu, poveo 3:0 i zatim sačuvao stečenu prednost do konačnih 7:2.

Drugi set

7:6 - Gotovo je!Novak je posle mnogo muke u drugom setu, ipak slavio 7:2 i zakazao duel sa Čilićem

6:6 - Drama dostiže vrhunac! Novak je bez izgubljenog poena odveo set u dodatni gem

5:6 - Šardi je u drugom setu na svoj servis izgubio samo sedam poena

5:5 - Novak se slabije kreće nego uz prvom delu meča, pa je Šardi imao set loptu. Đoković je bio priseban i izvukao situaciju

4:5 - Đoković nije ubedljiv kao u prvom setu, dok Šardi uspeva da dobije i neke važne poene i stvara pritisak na prvog igrača planete

4:4 - Novak je napravio duplu grešku, ali je u igri na razliku uspeo da dobije gem

3:4 - Đoković ne uspeva da dođe do brejk lopte, već četiri gema

3:3 - Novak rutinski dobija gemove u kojima servira

2:3 - Šardi ne posustaje

2:2 - Pri rezultatu 40:0 Novak je izgubio poen, ali je zatim, lako uzeo poen i izjednačio

1:2 - Šardi je na 30:30 najpre, pogodio forhend, a zatim i servis i tako došao do nove prednosti

1:1 - Siguran gem Đokovića

0:1 - Šardi je i drugi put uzastopno dobio gem u kom je servirao

Drugi set

6:1 - Bilo je 30:30, ali je Novak zatim završio posao i priveo prvi set kraju

5:1 - Šardi je uspeo da skine nulu sa semafora

5:0 - Nastavlja se teror Đokovića. Novak je izgubio prva tri poena na svoj servis, ali je zatim sjajnom igrom osvojio narednih pet za novi gem.

4:0 - Novi brejk Đokovića. Šardi je poveo sa 30:0 i onda se raspao.

3:0 - Posle 12 minuta Đoković ima tri gema prednosti.

2:0 - Brejk Đokovića. Nije uspeo da iskoristi prve dve vezane brejk lopte, ali jeste treću.

1:0 - Sjajan start Đokovića. Tri sjajna servisa, zatim i as za vođstvo u meču.

Prvi set

Novak je u drugoj rundi takmičenja nadigrao Amerikanca Tejlora Frica, dok je Šardi bio bolji od Dijega Švarcmana iz Argentine.

Dvojica tenisera istog su godišta. Novak se nalazi na čelnom mestu svetske rang liste, a Francuz je 47. igrač na planeti.

Ovo će biti njihov 13 međusobni duel. Srbin u pobedama vodi sa maskimalnih 12:0. Poslednji put sreli su se prošle godine u Šangaju kada je Đoković slavio rezultatom od 6:3, 7:5.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 7,279,270 evra, a pobedniku će pripasti 1000 ATP bodova i ček na nešto više od milion i 200 evra. Prvi nosilac je Novak Đoković, a trofej brani Aleksandar Zverev.