LASLO NASTAVLJA DA REĐA USPEHE: Đere napravio najveći podvig u karijeri i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa! Sledeći protivnik Japanac Nišikori!

BRAVO, MAJSTORE!

Srpski teniser Laslo Djere plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas u drugom pobedio Australijanca Alekseja Popirina u tri seta, 6:4, 7:6 (4) i 6:4.

Đere je u njhovom prvom duelu pobedio posle dva sata i 16 minuta igre.

Srpski teniser će se u trećem kolu Rolan Garosa sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem koji je sa 4:6, 6:4, 6:4 i 6:4 pobedio Francuza Žoa-Vilfreda Congu.

Djere je protiv 109. tenisera na ATP rang-listi bio izuzetno dobar u prvom i trećem setu, ali je u drugom imao problema, čak je i pri rezultatu 5:6 morao da spasava dve set lopte.

On je ipak uspeo da se izvuče, a potom u taj-brejku da pobedi sa 7:4.

Odluka o pobedniku trećeg seta pala je u neizvesnoj završnici. Australijanc je imao priliku da prvi dodje do brejka, ali je Djere još jednom uspeo da se "izvuče" i na kraju upiše pobedu.