SRBIN SRUŠIO DOMAĆINA: Đere slavio nad Popirinom i plasirao se u drugo kolo turnira u Adelejdu (FOTO)

TURNIR U AUSTRALIJI

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira u Adelejdu u Australiji, pošto je pobedio domaćeg igrača, 94. na svetskoj rang-listi Alekseja Popirina posle tri seta, 7:6, 3:6, 6:4.

Đere, 39. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 23 minuta. U prvom setu nije bilo brejka pa je odigran taj brejk koji je Đere dobio sa 7:3. Popirin je popravio igru u drugom setu, dva puta je oduzeo servis srpskom teniseru i izjednačio na 1:1.

U sedmom gemu trećeg seta Đere je oduzeo servis Popirinu, prednost brejka je sačuvao do kraja i plasirao se u drugo kolo.

Đere će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Južnoafrikanca Lojda Džordža Harisa i Čileanca Kristijana Garina.