DIJEGO JESTE IZ ARGENTINE, ALI NIJE MARADONA: Đoković pregazio Švarcmana i zakazao duel sa Raonićem u četvrtfinalu VIDEO

4. kolo Australijan opena

Najbolji srpski teniser teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pošto je sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) savladao Argentinca Dijega Švarcmana u meču 4. kola.

Meč je trajao dva sata i pet minuta.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića koji je u četvrtoj rundi bio bolji od Hrvata Marina Čilića. Novak ima 9:0 protiv Raonića, koji je osvojio samo dva seta u međusobnim mečevima.

Srpski teniser je prvi set rešio prvom brejk prilikom koju je imao u meču. Igrao se osmi gem kada je Đoković poveo sa 5:3. Već u narednom gemu na svoj servis je posle 38 minuta priveo set kraju.

Đoković je sjajno započeo drugi set i poveo sa 3:0. Bio je to nalet od šest uzastopnih gemova, a zaustavljen je kada se to najmanje očekivalo. Švarcman je smanjio na 3:1 brejkom i zatim potvrdio brejk, pa je Novak ljubomorno do kraja seta čuvao jedan brejk prednosti. Posle 40 minuta i ovaj deo igre je rešio u svoju korist i poveo sa 2:0.

Srpski teniser je do brejka u trećem setu stigao u petom gemu, kada je bez izgubljenog poena uzeo servis Švarcmanu. Ispostavilo se da je to bilo ključno u trećem setu.

Đokoviću je ovo 46. četvrtfinale na Grend slem turnirima, a 11. na Australijan openu.

3. SET

5:4 - Švarcman se izvukao, Novak je bio na 15:30, ali je stao.

5:3 - Novak je stigao na korak od ukupne pobede.

4:3 - Novak će morati još malo da se potrudi. Imao je u ovom gemu tri brejk šanse, ali ih nije iskoristio.

4:2 - Đoković je odbranio servis, iako je Švarcman imao brejk priliku. Gem je trajao više od šest minuta, a Novak nije iskoristio tri puta prednost.

3:2 - Brejk Đokovića! Bez izgubljenog poena Đoković stiže do prednosti.

2:2 - Asom iz drugog servisa, ukupno sedmim u meču, Novak stiže do izjednačenja. Novak je još uvek bez brejk prilike u trećem setu.

1:2 - Bez brejk prilike za Novaka na startu trećeg seta.

1:1 - Sjajnim servisima Đoković stiže do izjednačenja.

0:1 - Dijego Švarcman prvi put u meču vodi.

2. SET

6:4 - Savršen gem za Novaka, bez izgubljenog poena i posle 40 minuta igre stiže do 2:0 u setovima. Novak ima 23 vinera, 17 neiznuđenih grešaka, pet as servisa, dva ritern vinera i odličnih 75 odsto poena dobijenih posle prvog servisa.

5:4 - Švarcman je odbranio još jedan svoj gem, a Novak u narednom servira za drugi set.

5:3 - Petim asom u meču Đoković dobija peti gem u drugom setu.

4:3 - Sjajan tenis obojice igrača, Švarcman pruža jak otpor u ovom periodu meča.

4:2 - Trećim asom u meču Novak prekida mini seriju Švarcmana.

3:2 - Prvi put u meču Argentinac vezuje dva gema. Ponovo je na mreži bio uspešniji od Novaka u nekoliko navrata.

3:1 - Švarcman prekida niz Đokovića i to brejkom. Novak je u nekoliko poena loše reagovao na mreži.

3:0 - Brejk Đokovića! Drugi brejk u ovom setu. Šesti uzastopni gem za Đokovića koji igra neverovatan tenis u ovom trenutku. Upisao je nova dva vinera, ima ih ukupno 14 do sada. Švarcman šest vinera do sada.

2:0 - Peti uzastopni gem za Novaka. Đoković je bio ljut na sebe u pojedinim gemovima, iako ih je dobijao, a sada se može videti njegovo zadovoljstvo. Imao je po jedan forhend bekhend viner u gemu.

1:0 - Brejk Đokovića! Srpski as je iskoristio i drugu brejk loptu u meču, i odmah na startu oduzeo servis rivalu.

1. SET

6:3 - Posle 38 minuta Đoković dobija prvi set. Osam vinera, devet neiznuđenih grešaka i dva asa imao je Srbin u prvom setu.

5:3 - Brejk Đokovića! Svakako najzanimljiviji gem do sada. Dva đusa pre nego je Novak oduzeo servis rivalu.

4:3 - Greške Švarcmana u nizu donele su novi gem Đokoviću.

3:3 - I dalje bez brejk prilike iako je Novak osvojio prva dva poena na servis rivala.

3:2 - Prvi servis gem sa nulom za Đokovića. Jedan forhend viner i greške Švarcmana bile su dovoljne za novo vođstvo.

2:2 - Siguran gem za Argentinca. Bez brejk prilika.

2:1 - Kakav divan bekhend viner bio je poslednji poen u ovom gemu. Đoković je u njemu upisao i drugi as ukupno.

1:1 - Đoković je uzeo prva dva poena, a zatim izgubio naredna četiri.

1:0 - Ne baš autoritaativan uvodni gem za Novaka. Švarcman je stigao do đusa, ali su dva dobra servira donela startno vođstvo za Srbina.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković treći meč zaredom igraće na glavnom stadionu "Rod Lejver" po najvećem suncu.

U prethodna dva je bio bolji od Japanaca Itoa i Nišioke, a sada je na redu Argentinac Dijego Švarcman.

Novak i Dijego nisu igrali na Australijan openu do sada, sastajali su se tri puta i u sva tri navrata slavio je Đoković.

Pre šest godina u Njujorku, Novak je slavio sa 3:0, potom na Rolan Garosu 2017. godine igrali su u pet setova, a tri su potrošili prošle sezone na Mastersu u Rimu.

Pobednik ovog meča igraće u četvrtfinalu protiv Miloša Raonića koji je sa 3:0 pobedio Marina Čilića.