Bojana kraljica Bakua

Teniski prvenac

Bojana Jovanovski osvojila turnir u prestonici Azerbejdžana, prvi u svojoj petogodišnjoj profesionalnoj karijeri

Bravo, Boko!Mlada srpska teniserka Bojana Jovanovski (21) osvojila je prvi turnir u seniorskoj konkurenciji, savladavši Amerikanku Džuliju Koen u finalu Baku kupa u Azerbejdžanu s 2:0 (6:3, 6:1) u setovima. Trijumf na obali Kaspijskog jezera će Jovanovskoj doneti plasman oko 60. mesta i zaradu od 37.000 dolara.- Prelep je osećaj posle pobede u koju sam uložila toliko mnogo truda. Prošla sam kroz dvonedeljne pripreme samo za ovaj turnir, rešena da pokažem dobru igru - rekla je Jovanovski.Naša teniserka kaže da ni pre odlučujućeg meča nije bila opterećena ishodom, a da je najveće iskušenje doživela igrajući protiv Aleksandre Krunić u četvrtfinalu turnira.- Došla sam opuštena, jer nisam imala šta da izgubim. Bila sam pozitivna i spremna da se borim za svaki poen, kao i tokom celog turnira. Rekla bih da je sada naporna nedelja igranja po žestokim vrućinama iza mene. Najteže mi je, svakako, bilo u četvrtfinalu, protiv moje saigračice iz FED kup reprezentacije. Posle toga mi je sve bilo lakše, jer sam se osećala komotnije na terenu - rekla je Bojana Jovanovski.Poražena 23-godišnja Džulija Koen debitovala je na WTA turniru daleke 2003. godine, ali je nakon ulaska u profesionalne vode napravila predugu pauzu. Pre dolaska u Baku imala je samo jednu pobedu u seniorskoj konkurenciji.

Bojana se pošteno razmahala u Azerbejdžanu

Juriš srpskih teniserkiBojana Jovanovski je prvu krunu osvojila u 21. godini, za razliku od Ane Ivanović, koja je osam meseci pre punoletstva bila najbolja u Kanberi, dok je Jelena Janković s 19 godina bila najbolja u Budimpešti. Ženski srpski tenis postao je bogatiji za još jednu titulu, koju je Vesna Dolonc pre sedam dana osvojila u Donjecku. Uskoro bi ovom pobedničkom kvartetu mogla da se pridruži i Aleksandra Krunić, čija je forma u stalnom usponu, pa je pitanje trenutka kada će upisati prvi osvojeni turnir.