MOĆNI ĐOKOVIĆ PREGAZIO DŽAZIRIJA: Novak upisao 19. pobedu u nizu i nastavio pohod na titulu! VIDEO

ATP u Dubaiju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na turniru u Dubaiju, poŠto je danas savladao Maleka Džazirija iz Tunisa 6:1, 6:2, za samo sat vremena igre.

Bio je to njihov drugi meč u Dubaiju, tačno četiri godine posle prvog i još jedna pobeda srpskog tenisera identičnim rezultatom.

Četvorostruki šampion turnira u Dubaiju je sa dva brejka na početku meča poveo sa velikih 5:0. Džaziri je potom uspeo da uzme gem na svoj servis, da bi set posle 27 minuta igre pripao Đokoviću rezultatom 6:1.

Đoković je i u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku i tako došao do skora od 14:0 u 2020. godini. Takođe, Novak ima 19 vezanih pobeda u nizu, ako se računa i prethodna kalendarska godina!

Đoković, četvorostruki šampion turnira, ali poslednji put 2013. godine, u osmini finala igraće protiv Nemca Filipa Kolšrajbera, koji je prethodno savladao Egipćanina Muhameda Safvata 3:6, 6:4, 6:0.

Protiv Kolšrajbera Đoković vodi u međusobnom skoru 11:2.

Turnir u Dubaiju, iz serije 500, igra se za nagradni fond od 2.794.840 dolara.

1 / 12 Foto: Printskrin

2. SET!

6:2 - KRAJ!

5:2 - BREJK! Novaka gem deli od prolaza u narednu rundu!

4:2 - Nole je overio brejk i sada ponovo ima dva gema više od protivnika. Još dva gema ga dele od naredne runde takmičenja!

3:2 - BREJK! Novak pravi brejk sa samo jednim izgubljenim poenom u ovom gemu. Sada je do plasmana u naredno kolo potrebno da samo sačuva svoj servis!

2:2 - Novak sigurno osvaja još jedan gem na svoj servis!

1:2 - Ne želi Džaziri da se preda bez borbe!

1:1 - Nole nastavlja u istom ritmu i u drugom setu!

0:1 - Džaziri se ne predaje. Osvaja prvi gem u drugom setu!

1. SET !

6:1 - Ponovo je Novak bio surov. Ponovo je prepustio samo poen Džaziriju, ali je set zdražo za sebe. Idemo dalje.

5:1 - Džaziri dolazi do gema konačno. Novak servira za vođstvo u setovima.

5:0 - Surov je Novak. Još jedan gem za Srbina, sada protivniku nije dopustio ni poen. Nole je na poen od seta.

4:0 - BREJK! Novak je napravio još jedan brejk i sada ima čak dva više od protivnika. Džaziri nije uspeo da dođe do gema još, a Đoković se raspucao.

3:0 - Đoković osvaja gem lako i sigurno sa samo jednim izgubljenim poenom!

2:0 - BREJK! Novak je iskoristio nešto slabiju igru Džazirija i napravio brejk. Mučio se Nole, nije iskoristio prvu brejk šansu, ali već sledeću jeste.

1:0 - Đoković je poveo posle dosta muka. Servirao je, ali je Džaziri stigao do izjednačenja. Ipak, sa dva dobra servisa Novak stiže do prvog gema u meču.

Novakov rival u na startu je 260. teniser iz Tunisa Malek Džaziri.

Zanimljivo je da su Đoković i Džaziri svoj jedini meč odigrali upravo u Dubaiju pre četiri godine, i to baš na današnji dan - 24. februara. Novak je bio ubedljiv i slavio je rezultatom 6:1, 6:2.

Najbolji teniser sveta se ove godine vratio na turnir iz Serije 500 kako bi ostao u ritmu pred turneju u Americi, na mastersima u Indijan Velsu i Majamiju.

Đoković je u sjajnom ritmu u 2020. godini. Vezao je 18 pobeda i osvojio dve uzastopne titule.

Pobednik iz ovog meča će u narednom kolu ukrstiti rekete sa Filipom Kolšrajbereom koji je sa 2:1 bio bolji od Mohameda Safvata.