NOLE JE KORAK BLIŽE TROFEJU U NJUJORKU! Đoković posle preokreta savladao NEZGODNOG Britanca za 3. kolo US Opena! VIDEO

us open

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se večeras u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobedio 44. igrača sveta Britanca Kajla Edmunda posle četiri seta, 6:7, 6:3, 6:4, 6:2.

Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 13 minuta. U prvom setu nije bilo brejka pa je odigran taj-brejk koji je Edmund dobio sa 7:5. Djoković je u četvrtom gemu drugog seta oduzeo servis Edmundu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču na 1:1.

Prvi igrač sveta dobro je počeo treći set, poveo je sa 4:1, sačuvao prednost i stekao set prednosti.

Već u gemu četvrtog seta Djoković je oduzeo servis Britancu, bez većih problema je priveo meč kraju i ostvario 25. uzastopnu pobedu.

Djoković je i dalje neporažen ove godine, a pobedio je u 18 od poslednjih 19 mečeva na grend slem turnirima. On u Njujorku igra za četvrtu titulu.

Djoković će u trećem kolu igrati protiv 28. nosioca Nemca Jana Lenarda Štrufa.

ČETVRTI SET:

6:2 - Ekspresan gem za Novaka za kraj meča!

5:2 - Nole sada sevira za treće kolo US Opena!

5:1 - Još gem Novaka deli od 3. kola!

4:1 - BREJK! Sada Nole ima dva brejka viška i dva gema ga dele od trećeg kola!

3:1 - Ajdeee breeeeeee! Sjajan poen je Nole osvojio nakon što je stigao neverovatnu loptu, a onda se začuo njegov prrepoznatljiv urlik. Sjajan je Srbin!

2:0 - Overio je Nole brejk, sada sigurno korača ka trećem kolu!

1:0 - BREJK! Tako je! Đoković se borio i izborio brejk u prvom gemu četvrtog seta!

TREĆI SET:

6:4 - Perfektan gem za Novaka, nije se dovelo u pitanje ko će osvojiti gem! Još set Novaka deli od trećeg kola.

5:4 - Edmund je potvrdio brejk i smanjio zaostatak za prvim teniserom sveta!

5:3 - BREJK! Nije Nole uspeo da dođe do seta, Britanac pravi drugi brejk u trećem set, srećom, Novak ih je napravio tri.

5:2 - BREJK! Nole je uspeo da ponovo napravi brejk i vrati dva brejka prednosti. Sada Novak servira za set.

4:2 - BREJK! Britanac vraća brejk, Nole je dosta grešio! Ipak, Đoković ima još jedan brejk viška u ovom setu.

4:1 - BREJK! Novi brejk Novaka u trećem setu, sada bez izgubljenog poena. Britanac je skroz pao!

2:1 - Brejk Novak! Bravo! Držao se nekako Edmund, vraćao u gem, ali na kraju je naš as iskoristio drugu brejk šansu u gemu.

1:1 - Lagano je Novak osvojio ovaj gem, Britanac ne uspeva da ugrozi Novakov servis još od prvog seta!

0:1 - Imao je Đoković 30:0, ali onda je Britanac pojačao servis i uspeo da osvojio četiri poena zaredom i sačuva servis.

DRUGI SET:

6:3 - Asom je Nole osvojio gem na svoj servis i tako izjednači rezultat u ovom nezgodnom okršaju.

5:3 - Posle neverovantog poena Britanac je došao do gema, sada Nole servira za izjednačenje u setovima.

5:2 - Ubedljiv gem za Novaka, Britanac se očigledno predao, sada Đokovića gem deli od izjednačenja.

4:2 - Britanac lako dolazi do gema, Nole se nije previše ni trudio, čuva snagu za svoj servis.

4:1 - Ekspresno je Nole overio brejk, asom je Đoković okončao ovaj gem.

3:1 - BREJK! Pala je koncentracija Britancu, prvi brejk na meču. Duplom servis greškom okončao je ovaj gem Edmund.

2:1 - Uz puno besa asom Novak završava ovaj gem. Muči se Nole, nikako da dobije priliku za brejk protiv nezgodnog Britanca.

1:1 - Pun je samopouzdanja Britanac koji Novaku ne daje priliku za brejk, ima odličan servis.

1:0 - Prvi gem u nastavku Nole osvaja na svoj servis.

PRVI SET:

6:7 - Posle taj-brejka u kome je rezultat bio 7:5 Britanac je poveo u setovima. Nole se muči sa servisom protivnika za koji nema rešenje. Upravom asom je Edmund okončao ovaj set.

6:6 - Drugi zaredom perfektan gem za Novaka bez izgubljenog poena. Idemo u taj-brejk

5:6 - Imao je Novak 30:0, delovalo je da može do brejka i seta, ali Edmund je pojačao ritam i došao do gema. Nole sada ponovo servira za ostanak u setu.

5:5 - Još jedan gem za Novaka bez izgubljenog poena.

4:5 - Obojica su sigurna na svoj servis. Sada Britanac osvaja gem sa samo jednim izgubljenim poenom. Nole servira za ostanak u setu.

4:4 - Novak vraća istom merom, perfektan gem za Đokovića bez izgubljenog poena.

3:4 - Perfektan gem za Britanca, najbolji i najkraći od početka meča!

3:3 - Perfektna bekend dijagonala Novaka za kraj gema i egal.

3:2 - Siguran gem za Britanca, bez brejk šanse za Novaka.

2:2 - Sada je Edmund propustio priliku za brejk, tačnije Novak je pojačao servis kada je to bilo najpotrebnije.

Imao je Novak poruku za navijače pred početak meča sa Edmundom.

1:2 - Preživeo je Britanc ovaj gem koji je trajao skoro deset minuta. Propustio je Novak tri brejk prilike u ovom gemu.

1:1 - Evo i prvog gema za Novaka, bez problema!

0:1 - Dobio je Novak prvi poen, ali onda je Britanc vezao četiri poena i osvojio prvi gem na meču!

Počeo je meč, prvi servira Britanac.

Njegov današnji protivnik je Britanac Kajl Edmund, inače 44 teniser na ATP listi.

Novak je do drugog kola stigao pobedom nad Damirom Džumhurom od 3:0 na startu turnira, dok je Edmund bio bolji od Bublika sa 3:1.

Ova dva tenisera do sada su se sastala čak šest puta, a Novak je odneo pobedu u pet mečeva dok je Britanac slavio jednom, pre dve godine na turniru u Madridu.