ŠOK U MELBURNU! SRBIJA OSTALA BEZ TROFEJA NA ATP KUPU: Đoković i Ćaćić posle NEVIĐENE DRAME poraženi od nemačkog dubla (VIDEO)

ATP KUP

Teniska reprezentacija Srbije neće odbraniti trofej na ATP kupu pošto je u Melburnu izgubila od selekcije Nemačke sa 1:2, u odlučujućem meču Grupe A.

Odlučujući bod Nemačkoj doneli su Aleksander Zverev i Jan-Lenard Štruf koji su nakon super taj-brejka slavili protiv Novaka Đokovića i Nikole Čačića sa 6:7, 7:5, 7:10.

U prvom setu nije bilo brejkova, a Nemci su dobili taj-brejk sa 7:4 i tako stigli do prednosti u ovom duelu.

Đoković i Čačić su u drugom setu, zahvaljujući jedinom brejku u 11 gemu, došli do izjednačenja, nakon čega je usledio super taj-brejk.

Srpski teniseri su poveli sa 4:2, ali su izgubili narednih šest poena (4:8). Uspeli su da se približe na 7:8, ali ne i da potpuno preokrenu rezultat.

Prethodno je, u prvom susretu dana, Dušan Lajović nakon dobijenog prvog seta poražen od Štrufa sa 6:3, 3:6, 4:6, a izjednačenje Srbiji doneo je Đoković koji je preokrenuo protiv Zvereva i slavio sa 6:7 (3:7), 6:2, 7:5.

Nemačka će u polufinalu igraju protiv Rusije, dok će se u drugom polufinalu sastati Italija i Španija.

Plasman među četiri najbolje već su obezbedili Rusija, Italija i Španija, a pobednik duela Srbija - Nemačka sastaće se sa Rusijom.

Dušan Lajović nije uspeo da upiše pobedu protiv Jana Lenarda Štrufa, dok je Novak Đoković posle preokreta nad Zverevim uspeo da održi Srbiju u životu.

Novak Djokovic, ATP Kup

Posle dva i po sata provedenih na terenu Đoković je odlučio da igra i dubl sa Nikolom Ćaćićem protiv Štrufa i Zvereva.

TOK DUBL MEČA:

3. set - Srbija - Nemačka

Poveli su naši momci sa 4:2 u trećem setu i činilo se da će rutinski da privedu kraju, ali su se Nemci "probudili" i napravili spektakularan preokert!

Treći set je otišao u super taj-brejk!

2. set: Srbija - Nemačka 7:5

Uspeli su naši momci da poravnaju rezultat! Početak drugog seta bez uzbuđenja. Oba tima drže svoj servis. igra živca traje sve do finiša seta kada je Ćaćić potpuno zablistao.

Srbija kod rezultata 5:5 pravi brejk - koriste prvu brejk loptu i vode 6:5, a onda lagano privode set kraju.

1. set: Srbija - Nemačka 6(4):7(7)

Rezultatska klackalica trajala je od starta meča, a ko će osvojiti prvi set odlučio je taj-brejk.

Stigli su Novak i Nikola od 0:2 do 4:4, ali Nemačka osvaja prvi set.

Na 4:4, Nemci osvajaju dva poena i stižu do dve set lopte. Koriste prvu posle mnogo sreće i vode 1:0 u setovima.