RAFA JE KRALJ BARSELONE: Nadal spasao meč loptu, pa osvojio 12. titulu

napeto finale

Španski teniser Rafael Nadal je prekinuo sjajnu seriju Stefanosa Cicipasa i savladao Grka u finalu turnira iz serije 500 u Barseloni 6:4, 6:7, 7:5. Špancu je ovo 12. titula u najvećem gradu Katalonije.

Cicipas je bolje otvorio meč. Grk stiže do brejk u trećem gemu. Prednost je čuvao sve do rezultata 4:3. Nadal onda kreće u ofanzivu. Oduzima servis Cicipasu, a onda u devetom gemu spašava tri brejk lopte. Pod utiskom propuštenih prilika, Cicipas popušta gubi još jedan svoj servis gem i Rafa je poveo 1:0.

Gotovo identičan scenario za malo nije viđen u drugom setu. Cicipas ponovo dolazi do brejk u trećem gemu, samo se ovaj put Nadal vraća u igru u šestom gemu kada je izjednačio na 3:3. Na 5:4, Nadal na servis Cicipasa propušta dve meč lopte.

Tu nije bio kraj drame. Već u narednom gemu, Grk je imao tri vezane brejk lopte. Nijednu nije iskoristio i Nadal je poveo 6:5. Uspeo je Cicipas da osvoji naredni servis gem i uvede set u taj-brejk.

Španac je poveo 4:2, ali onda sjajni Grk vezuje tri poena i vodi 5:4. Osvaja i naredni poen i dolazi do set lopte na svoj servis. Međutim, ne koristi je. Rafa spašava obe set prilike. Nije ni to pokolebalo Cicipasa. Pravi novi mini brejk i onda na svoj servis konačno izjednačava rezultat.

Treći set je bio daleko mirniji. Za razliku od prva dva seta nije viđena nijedna brejk lopta sve do desetog gema. Cicipas je vodio 5:4 i stigao do 30:40 na servis Nadal. Sada je Španac uspeo da spasi meč loptu.

To ga je poguralo da u narednom gemu dođe do brejka. Spasio je Grk tri brejk lopte, ne i četvrtu i Rafa je stigao na gem od pobede. Cicipas se nije predavao. Imao je još jednu brejk priliku. Međutim, ponovo je nije realizovao i Nadal sa tri vezana poena dolazi do titule.