OČI SVETA UPRTE SU U SRBINA! Novak krenuo ka kalendarskom slemu i koti 21: Đoković savladao Runea na startu US opena

Flešing Medouz

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na ovogodišnjem US openu.

Srpskom as je savčadap Danca Holgera Runea sa 3:1, po setovima 6:1, 6:7, 6:2, 6:1.

Meč je igran na stadionu "Artur Eš" i trajao je dva sata i 15 minuta.

Poslednji Grend slem u sezoni prilika je da Novak Đoković postigne dva istorijska rezultata i zato su oči sveta uprte u njega.

Novak bi trijumfom u Njujorku stigao do 21. Grend slem titule u karijeri, što nijednom teniseru do sada nije pošlo za rukom, a ujedno bi i kompletirao kalendarski slem, što od 1969. godine nijedan teniser nije uspeo.

Novak Đoković će u drugom kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora koji je sa 3:2 savladao favorita Nemca Jan-Lenarda Štrufa.

Đoković je odigrao gotovo savršen prvi set. Poveo je sa 3:0, uz jedan brejk, a posle prvog izgubljenog gema vezao je još tri i za 26 minuta stekao prednost u setovima.

Imao je Novak ritam u prvom setu i činilo se da će brzo završiti posao sa 145. teniserom na svetu, ali je drugi set doneo potpuno drugačiju sliku. Đoković je izgubio ritam, što je 18-godišnji Danac iskoristio. Igrao je kao u transu i poveo sa 3:0. Đoković je zatim zagospodario terenom, nanizao četiri gema i stekao brejk prednosti. Međutim, kada je trebalo da set privede kraju Rune se ponovo podigao, stigao do izjednačenja u gemovima, a zatim u taj-brejku bio bolji rival.

Novak je u četvrtom gemu trećeg seta napravio brejk za 3:1 i bilo je jasno da neće ponoviti lošu igru iz drugog. Za 31 minut je rešio taj deo igre i poveo sa 2:1 u setovima.

Rune je već u finišu trećeg seta pokazivao znake povrede, a to se videlo i tokom četvrtog seta. Novak je poveo sa 5:0, a zatim dobio taj deo sa 6:1.

Đoković je upisao 16 as servisa, 54 vinera, a imao je i 30 neiznuđenih grešaka. Novak je servirao sa 64 odsto prvog servisa i dobio 85 odsto poena. Na mreži je osvojio 18 od 24 poena.

4. SET

6:1 - GOtov je meč! Novak je uspešno krenuo u pisanje istorije tenisa1

5:1 - Rune je sa nulom dobio nulu. Čini se kao da je Novak samo ispucavao riterne, kako bi mladi Danac dobio bar ovaj jedan gem.

5:0 - Dva asa i viner za novi gem.

4:0 - Novak pravi novi brejk, praktično u ovom setu i nema igre.

3:0 - Novak je sve bliži konačnom trijumfu. Upisao je 12. i 13. as u meču.

2:0 - Đoković odmah pravi brejk. Imao je nova dva vinera.

1:0 - Rune je nastavio meč, ali je očigledno da ima velike bolove i da ne može normalno da se kreće po terenu. Đoković je zabeležio tri vinera u ovom gemu. Ukupno 41 viner, naspram 20 vinera Danca.

Novak Đoković, Us open

3. SET

6:2 - Gotov je treći set. Rune je u velikim bolovima završio set, pitanje je da li može da nastavi meč.

Set je trajao 31 minut, a meč do sada ukupno traje 115 minuta.

5:2 - Novak je vezao tri as servisa, ukupno 11 u meču, i stigao na gem od osvajanja tećeg seta.

4:2 - Rune ima zdravstvenih problema, čini se da su u pitanju grčevi, ali mu to nije smetalo da smanji rezultat.

4:1 - Đoković je potvrdio brejk. Upisao je osmi as u meču. Potpuno je utišao publiku na stadionu "Artur Eš".

3:1 - Brejk Đokovića u pravom trenutku. Novak je stigao do tri vezane brejk lopte, od kojih je drugu pretvorio za gem.

2:1 - Rutinski, bez izgubljenog poena Novak dobija servis gem. Dva vinera je upisao srpski as, ima ih ukupno 31 u meču. Novak je upisao i sedmi as. Rune ima 16 vinera i jedan as do sada.

1:1 - Danac uzvraća istom merom.

1:0 - Dobar početak Đokovića u trećem setu, poveo je bez većih problema.

2. SET

6:7 - Rune je osvojio prvi poen na svoj servis, zatim oduzeo dva uzastopna poena Novaku za 3:0, a ubrzo i na 4:0. Novak se približio na 4:3, međutim Danac je ubrzo stigao do 6:3. Rune je iskoristio treću set loptu i izjednačio na 1:1 u setovima.

Posle savršenog prvog seta Đoković je potpuno izgubio ritam i dozvolio 145. teniseru na svetu da dobije set.

6:6 - Siguran je Novak, pa će taj-brejk odlučivati set.

5:6 - Rune ima osiguran taj-brejk u drugom setu.

5:5 - Dva servis vinera dala su tok ovom gemu.

4:5 - Rune je potvrdio brejk i ponovo poveo.

4:4 - Jako loš gem po Novaka. Napravio je dve duple servis greške i omogućio Runeu da se vrati u set.

4:3 - Potpuni preokret Đokovića, sa samo jednim izgubljenim poenom je stigao do četvrtog uzastopnog gema. Sada Srbin ima brejk prednosti.

3:3 - As, dva vinera i jedna greška rivala doneli su Novaku treći uzastopni gem.

2:3 - Đoković vraća stvari na svoje mesto. Napravio je brejk poenom iz forhendi vinera.

1:3 - Novak prekida seriju Danca. Upisao je dva nova vinera, ukupno 13 u ovom meču.

0:3 - Danac sve bolje i opasnije servira, a rezultat toga je gem bez izgubljenog poena.

0:2 - Neobičan gem, Danac je osvojio sve poene na servis Đokovića i napravio svoj prvi brejk u meču.

0:1 - Kvalifikant iz Danske dobija prvi gem u drugom setu. Odlična dva vinera, zatim dve neiznuđene greške Novaka.

US open, Artur Eš, Flešing medouz, Njujork

1. SET

6:1 - Još jedan neverovatan servis gem, lako za 26 minuta Srbin stiže do prvog seta!

5:1 - Dominacija! Drugi brejk za Novaka i posle samo 24 minuta stiže do servisa za prvi set.

4:1 - Sa dva vinera Đoković je stigao do 40:0, zatim izgubio dva poena ali na kraju as servisom dobio novi gem. Novak je do sada upisao sedam vinera i pet neiznuđenih grešaka. Ovo mu je bio prvi as u meču.

3:1 - Danac stiže do prvog gema u meču. Bez izgubljenog poena je rešio ovaj gem u svoju korist.

3:0 - Furiozan start najboljeg. Lako je Novak dobio svoj servis gem i sa još jednim vinerom stigao do velike prednosti.

2:0 - Rani brejk Đokovića! Novak je stigao do dve vezane brejk lopte, a drugu je iskoristio da je pretvori u vođstvo.

1:0 - Novak je izgubio prvi poen u meču, zatim vezao tri sa jednim vinerom, a zatim rutinski priveo gem kraju.

Novak Đoković, US open, sat, Hublot

Najbolji teniser sveta Novak Đoković startuje na ovogodišnjem US openu.

Protivnik srpskom asu je Holger Rune.

Mladi 18-godišnji Danac nije potpuna nepoznanica za Đokovića. Iako se nikada do sada nisu sastajali, Novak i Holger su u nekoliko navrata trenirali.

Meč se igra na stadionu "Artur Eš". Pobednik ovog meča igraće u drugom kolu protiv Holanđanina Talona Grikspora koji je sa 3:2 savladao favorita Nemca Jan-Lenarda Štrufa.