MEGASENZACIJA: Miša Kecmanović srušio 6. na svetu Matea Beretinija za četvrtfinale Indijan Velsa!

Bravo

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Kecmanović je savladao šestog tenisera sveta Matea Beretinija 2-1 u setovima (6:3, 6:7, 6:4).

Pod vođstvom trenera Davida Nalbandijana Kecmanović pravi najveće rezultate u karijeri.

U prvom setu je potpuno dominirao protiv šestog na svetu, a ključni brejk je napravio u četvrtom gemu, i to u prvom pokušaju. Mogao je i ranije da osvoji servis, ali je Beretini spasao brejk-loptu u šestom gemu, a sve vreme je Kecmanović bez većih problema čuvao svoj servis i na kraju iskoristio prvu set-loptu za vođstvo 1-0.

U drugom setu viđena je velika borba – obojica tenisera su branila svoj servis prilično autoritativno, mada je u 11. gemu jedinu brejk-priliku u čitavom setu imao Kecmanović. Ipak, ušlo se u taj-brejk, koji je takođe bio prilično izjednačen. Prvi mini-brejk viđen je tek posle 10 poena. Pri rezultatu 5:5, Kecmanović je napravio grešku na poenu na svoj servis i pružio veliku šansu favorizovanom Italijanu. Beretini to koristi i rezultat je izjednačen – 1-1 u setovima.

U trećem setu nastavila se serija odličnih servis gemova.

Kecmanović nije dopustio protivniku nijednu brejk loptu, sve do sedmog gema trećeg seta, kada je Beretini odigrao najbolje u meču na servis srpskog tenisera.

Miomir je neutralisao brejk loptu, preokrenuo gem i poveo 4:3 u odlučujućem setu, pa je konstantno pritisak bio na Italijanu.

Zatim je Kecmanović imao dve velike prilike da reši meč. Došao je do dve brejk lopte, ali je obe neutralisao Beretini neverovatnim forhend vinerima po dijagonali.

Sve je dao od sebe Kecmanović, ali je Italijan iskoristio svoje najjače oružje i sve je pogodio.

Poveo je Kecmanović 5:4, napravio pritisak na servis Beretinija, koji je odigrao katastrofalan gem.

Srpski teniser pravi brejk sa nulom i dolazi do pobede.

Kecmanović će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica, 20. nosioca na turniru.