AU, KAKAV ŠOK U RIMU! ISPAO RAFAEL NADAL! Đokoviću se sada potpuno otvara put do finala!

masters

Španski teniser Rafael Nadal poražen je od Denisa Šapovalova u osmini finala Mastersa u Rimu

Mladi Kanađanin je slavio u tri seta 1:6, 7:5, 6:2. A, ništa nije slutilo na ovakav epilog, posebno posle pola sata tenisa.

Naime, Nadal je lako, uz dva brejka, dobio prvi set - 6:1

A, onda se Denis budi iz sna. U drugom setu odmah pravi brejk i dolazi do 3:0. Nadal se vratio i izjednačio na 4:4 i kad se očekivalo da prelomi rivala u 12 gemu je izgubio svoj servis, pa je Šapovalov dobio set sa 7:5.

1 / 5 Foto: Profimedia

Vidno uzdrmani Rafa nije se povratio ni u trećem setu. Pretpreo je dva nova brejk u šestom i osmom gemu i Šapovalov dobija set i meč rezultatom 6:2.

Nadal je, inače, 10 puta osvajao Rim!

Kanađanin će u četvrtfinalu igrati sa Norvežaninom Kasperom Rudom.

Pobednik tog duela će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Novak Đoković - Feliks Ože Alijasim. Dakle, Noletu je otvoren put do finala!