Ana u četvrtfinalu US Opena

Ana Ivanović prvi put u četvrtfinalu US Opena

Ana Ivanović prvi pot od 2008. godine i trijumfa u Parizu stigla do četvrtfinala jednog Gren slema. Najbolja srpska teniserka je prilično lako savladala Bugarku Cvetanu Pironkovu sa 2:0 (6:0, 6:4).

Pironkova je posle izgubljenog seta "sa nulom" zatražila medicinski tajm-aut i uspela koliko-toliko da stabilizuje igru. Čak tri puta je u drugom setu oduzela servis Ivanovićevoj, ali je veoma loše servirala, pa je Srpkinja napravila četiri brejka i osvojila drugi set sa 6:4.

Meč je trajao sat i 11 minuta, a Ivanovićeva je ovom pobedom izjednačila u međusobnom skoru na 1:1.

Ivanović će u četvrtfinalu najverovatnije igrati protiv Serene Vilijams, koju doduše očekuje meč ovog kola protiv Čehinje Andree Hlavačkove.