ŠAMPIONSKI PLES ĐOKOVIĆA: Novak furiozno krenuo u odbranu titule na Rolan Garosu! Nišioka nije znao šta ga je snašlo VIDEO

Rolan Garos

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je započeo takmičenje na Rolan Garosu.

Aktuelni šampion grend slema u Parizu je u prvom kolu savladao Japanca Jošihita Nišioku sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:0). Meč je trajao tačno dva sata.

Prvi nosilac će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča Molčan (Slovačka) - Korija (Argentina).

Đoković je bio veoma siguran na svom servisu, i samo jednom je za čitav meč dozvolio Japancu da mu oduzme servis.

U prvom setu, Đoković je u šestom gemu oduzeo servis Nišioki, i tu prednost zadržao do kraja seta.

Srpski teniser je u drugom setu četiri puta oduzeo servis protivniku, i stigao do sigurnog vođstva.

U trećem setu, naš teniser je brejkovima u drugom, četvrtom i šestom gemu stigao do ubedljive pobede i plasmana u drugo kolo.

Rolan Garos se igra je od 22. maja do 5. juna, za nagradni fond od 43,6 miliona evra.

Rolan Garos

3. SET

6:0 - Gotov je meč.

5:0 - Đoković stiže na korak od konačne pobede. Dobio je gem sa nulom.

4:0 - Skoro osam minuta je trajao ovaj gem, a na kraju je pripao Đokoviću.

3:0 - Novak je spasao petu od šest brejk lopti u meču, a zatim sa dva dobra forhenda došao u poziciju da potvrdi brejk.

2:0 - Tamo gde je stao u drugom setu, Novak je nastavio u trećem. Odmah na startu brejk i visoko podignuta pesnica.

1:0 - Novak otvara set osvojenim servis gemom.

Novak Đoković, Rolan Garos

2. SET

6:1 - Gotov je i drugi set, trajao je 15 minuta manje od prvog, tačnije 36 minuta.

5:1 - Nišioka pravo niotkuda pravi brejk i bar za malo produžuje drugi set. Ovo je bila njegova peta brejk lopta i prva iskorišćena.

5:0 - Novak gazi i ne staje, još jedan brejk i to bez većih problema.

4:0 - Novak sa nulom dobija svoj servis gem.

3:0 - Drugi brejk Đokovića u drugom setu. Novak konstantno bodri sebe i polako diže nivo igre.

2:0 - Novak se suočio sa brejk loptom, ali je uspeo da se izdigne i da potvrdi brejk.

1:0 - Brejk već na startu drugog seta. Novak je na sjajan način dobio odlučujući poen i digao publiku na noge.

1. SET

6:3 - Posle 51 minuta Đoković dobija prvi set.

5:3 - Smanjio je Nišioka, ali će Đoković posle 47 minuta servirati za prvi set.

5:2 - Novak je potvrdio brejk, ali to nije bilo tako lako. Nišioka je bio uporan, pa je Đoković iskoristio tek četvrtu gem loptu.

4:2 - Prvi brejk u meču i napravio ga je Đoković! Novak je stigao do prve brejk šanse, potom je Nišioka napravio prvu duplu servis grešku u meču.

3:2 - Do sada najlakši servis gem za Novaka koji ponovo vodi. Igra se 26 minuta.

2:2 - Dobro se drži Nišioka na startu meča, za sada nema problem na svom servisu.

Rominja kišica u Parizu i preti da svakog časa prekine meč.

Rolan Garos, Pariz, Filip Šatrije, stadion

2:1 - Đoković daleko lakše dobija svoj drugi servis gem. Posle 18 minuta igre vodi sa 2:1, a to je proslavio snažnim uzvikom.

Đoković je morao da promeni reket posle samo dva gema. Po svemu sudeći vlažnost je velika, pa preterano znojenje utiče na to. Novak je tražio talk za ruke, ali ga još uvek nije dobio.

1:1 - Japanac je napravio jednu neiznuđenu grešku i sa tim jednim izgubljenim poenom stigao do izjednačenja u prvom setu.

Po završetku gema Novak Đoković se žalio sudiji Lihtenštajnu da oseća nešto u vazduhu i zatražio talk za ruke kako bi mu se reket manje klizao.

1:0 - Neverovatan početak meča. Đoković je servirao u gemu koji je trajao čak devet minuta. Japanac je propustio čak tri brejk lopte.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković započinje pohod na Rolan Garos duelom sa Jošihitom Nišiokom u prvom kolu.

Đoković i Nišioka igraju od 20.45 na stadionu "Filip Šatrije", a tok meča i kretanje rezultata pratite na našem portalu.

Srpski as je stigao u Pariz kao aktuelni šampion i važi za jednog od glavnih favorita. U slučaju osvajanja, Novak bi osvojio treću titulu u Parizu, a ukupno 21. grend slem.

Prvi reket sveta je u dobroj formi, što je pokazao osvajanjem Rima, ali mu neće biti nimalo lako pošto ga na putu u njegovoj delu žreba očekuju i Rafael Nadal i Karlos Alkaraz ili Aleksandar Zverev.

Biće ovo treći međusobni duel Đokovića i Nišioke, a oba prethodna je u svoju korist rešio Srbin. Poslednji put su igrali u drugom kolu Australijan opena 2020. godine, kada mu je Đoković prepustio samo sedam gemova.