AMERIČKI GOROSTAS RASPLAKAO VIMBLDON: Endi Marej eliminisan pred svojom publikom!

LONDON

Britanski teniser Endi Mari nije uspeo da prođe drugo kolo Vimbldona, pošto je poražen od Ameriknca Džon Iznera sa 3:1 u setovima 6:4, 7:6, 6:7, 6:4,

Izner, 24. teniser sveta, pobedio je Mareja, 52. na ATP listi, posle tri sata i 18 minuta igre.

Mari, šampion ovog turnira iz 2013. i 2016. godine, polagao je nade da bi dužeg vremena mogao da napravi zapažen rezultat

Propustio je maltene celu sezonu na šljaci, odigrao dva pripremna turnira na travi, ali uzalud.

Endi Marej

Moraće da se zadovolji samo jednom pobedom na Vimbldonu, onom nad Džejmsom Dakvortom.

Jednostavno nije mogao ništa da uradi protiv Iznerovog servisa. Amerikanac je odservirao 36 asova i spasao jedine dve brejk lopte koje je Mari imao.

Amerikanac je odlično igrao na svom servisu tokom čitavog meča i nije dozvolio protivniku ni jedan brejk. Sa druge strane, on je dva puta uspeo da oduzme servis Mareju, što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog i četvrtog seta.

U drugom i trećem setu nije viđen brejk, pa su rešavani u taj-brejku. U drugom setu Izner je slavio u taj-brejku sa 7:2, dok je u trećem setu pobedio Britanac sa 7:3.

Izner nastavlja put na Vimbldonu, gde mu je najbolji rezultat polufinale iz 2018. godine.

U narednom kolu, Izner će igrati protiv Italijana Janika Sinera.