HRVAT BOLJI OD SRBINA POSLE PREOKRETA: Đere poražen u prvom kolu Hamburga

ŠTETA

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Hamburgu, pošto je danas poražen od Hrvata Borne Ćorića sa 2:1 po setovima 6:1, 6:7, 3:6.

Đere, 69. teniser sveta, poražen je od Hrvata, 183. na ATP listi, posle dva sata i 32 minuta igre.

Naš teniser je bolje ušao u meč, i brejkovima u prvom, trećem i sedmom gemu, ubedljivo stigao do vodjstva u setovima.

U drugom setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa je set rešavan u taj-brejku, u kom je Ćorić slavio sa 7:4 i stigao do izjednačenja.

Hrvat je u odlučujećem setu oduzeo servis Đereu u četvrtom gemu, i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja seta i izbori plasman u drugo kolo.

U drugom kolu, Ćorić će igrati protiv Holanđanina Talona Griekspora, koji je danas pobedio u dva seta Danca Holgera Runea.