TEŽAK I DRAMATIČAN PORAZ, SRBIJA GUBI OD ŠPANIJE: Dejvis kup počeo loše, Đere propustio veliku priliku da donese pobedu

VALENSIJA

Dejvis kup reprezentacija Srbije ima zaostatak u prvom susretu grupe B, pošto je u Valensiji Laslo Đere posle velike drame u tri seta izgubio od Alberta Ramosa Vinjolasa 6:2, 6:7(5:7), 5:7.

Srpski teniser, inače 66. na ATP listi, lako je došao do dva brejka prednosti u prvom setu, čime je praktično i obezbedio osvajanje istog, dok je u drugom imao zaostatak, koji je uspeo da poništi.

Teniseri su gubili servise u drugom i trećem gemu, a nakon toga je usledila rezultatska ravnoteža.

Tenis, Srbija

Đere je u sedmom gemu imao dve brejk lopte koje nije iskoristio, pa je set ušao u neizvesnu završnicu, a u taj-brejku se bolje snašao Španac.

Treći set je bio podjednako dramatičan, Đere je imao brejk prednosti i rezultat 3:0, ali je tada naišao na manje probleme sa povredom.

Ramos Vinjolas se vratio u set i na kraju je uspeo da stigne i do pobede. Napravio je brejk u 11. gemu, poveo rezultatom 6:5, a zatim dovršio posao u narednom gemu.

Sledeći će na teren Miomir Kecmanović i Roberto Bautista Agut, a zatim sledi i dubl.

U grupi sa Srbijom i Španijom su još Južna Koreja i Kanada.