POSLE ČETIRI GODINE PONOVO PODIGLA TROFEJ: Sakari osvojila titulu na turniru u Gvadalahari!

tenis

Grčka teniserka Marija Sakari osvojila je danas titulu na turniru u Gvadalahari, pošto je u finalu pobedila 111. teniserku sveta Amerikanku Kerolajn Dolhajd posle dva seta, 7:5, 6:3.

Sakari, deveta teniserka sveta, pobedila je posle sat i 45 minuta i osvojila drugu WTA titulu u karijeri.

Ona je četiri puta oduzela servis Amerikanki, koja je napravila jedan brejk.

To je prva titula za Sakari posle četiri godine i turnira u Maroku.

Takođe, to je njena prva titula iz kategorije 1.000, a od ponedeljka će popraviti plasman na WTA listi i biće šesta teniserka sveta.

Dolhajd je igrala prvi put u finalu nekog WTA turnira, a od ponedeljka će prvi put u karijeri biti među 50 najboljih na svetskoj rang-listi.