NOVAKA ČEKA PAKLENO TEŽAK ZADATAK! Siner POČISTIO Rubljova i poslao MOĆNU PORUKU Đokoviću!

australijan open

Dileme više nema - Novak Đoković će u polufinalu Australijan opena imati veoma težak zadatak i igraće protiv Janika Sinera koji je sa 3:0 u setovima počistio ruskog tenisera Andreja Rubljova (6:4, 7:6, 6:3).

U prvom setu viđen je samo jedan brejk. Napravio ga je Janik Siner kada je poveo sa 3:2, a maestralnim servisima uspeo je da privede set kraju i povede sa 1:0.

Janik Siner, Siner Rubljov Đoković kombo

Drugi set protekao je u velikoj borbi dva tenisera koji su do samog kraja ovog perioda igre čuvali svoj servis, te se otišlo u taj-brejk. Gem odluke odlično je otvorio Rubljov, poveo je sa 5:1, ali mu se igra odjednom raspala! Siner je vezao šest poena što mu je donelo 7:5 u taj-brejku i 2:0 u setovima.

Treći set i nova velika borba - sve do prve brejk šanse za Sinera. Italijan je iskoristio svoju priliku, oduzeo servis Rubljovu, kasnije mirno priveo meč kraju i zakazao okršaj sa Novakom Đokovićem u polufinalu Australija opena.

Janik Siner

Đoković i Siner su se do sada sastajali šest puta, Novak je odneo četiri, a Janik dve pobede, ali je Italijan slavio u poslednjem meču odigranom u polufinalu Dejvis kupa. Zanimljivo je i to da Janik Siner u dosadašnjem toku Australijan opena nije izgubio niti jedan set, pa nema dileme da će Novaka čekati pakleno težak zadatak. Meč između Sinera i Đokovića na programu je u petak.

UŽIVO:

Janik Siner - Andrej Rubljov 2:0 (6:4, 7:6, 6:3)

TREĆI SET:

6:3 - Sve je gotovo - Janik Siner će na megdan Novaku Đokoviću u polufinalu Australijan opena!

5:3 - Vratio se Rubljov, ali će Siner servirati za meč.

5:2 - Potvrdio je brejk Janik Siner i stigao na samo jedan gem od polufinala!

4:2 - Siner koristi prvu brejk šansu u trećem setu i sada je veoma blizu plasmana u polufinale!

Janik Siner

3:2 - I dalje ostajemo na samo jednom brejku u dosadašnjem toku meča. Siner je servirao sjajno i vratio prednost.

2:2 - Rubljov čuva svoj servis i poravnava rezultat u ovom setu.

2:1 - Ponovo je Rubljov imao brejk prilike, ali Siner jednostavno ne da svoj servis! Italijan vodi i u trećem setu.

1:1 - Rubljov je uspeo da stigne do prvog gema u trećem setu. Rus nema nameru da se preda!

1:0 - Nastavlja Siner sa fenomenalnim servisima i dolazi do vođstva u trećem setu.

Janik Siner

DRUGI SET:

7:6 - Rubljov je vodio sa 1:5, imao je sve u svojim rukama, ali je Siner vezao šest poena, rešio taj-brejk u svoju korist sa 7:5 i povede sa 2:0 u setovima!

6:6 - Gem za Sinera - idemo u taj-brejk!

5:6 - Rubljov je odličnim servisima uspeo da obezbedi taj-brejk u drugom setu! Sada se čeka odgovor Sinera!

Andrej Rubljov

5:5 - Teniseri i dalje čuvaju svoj servis, Siner je sada izjednačio na 5:5.

4:5 - Ozbiljna borba u drugom setu se nastavlja, ali teniseri čuvaju svoj servis.

4:4 - Spasao je Siner i šestu brejk loptu, te je izjednačio na 4:4.

3:4 - Rezultatska klackalica se nastavlja, Andrej Rubljov osvaja svoj servis gem.

3:3 - Janik Siner je bio na korak od gubitka servisa, mučio ga je i stomak, ali se izvukao.

Janik Siner

2:3 - Nova drama, nova brejk prilika za Sinera, ali još jedan servis gem koji osvaja Rubljov!

2:2 - Pretio je Rubljov, ali se Siner izvukao, te se velika borba u drugom setu nastavlja. Osam i po minuta trajao je ovaj gem, a Siner na ovogodišnjem Australijan openu servira fenomenalno, te je osvojio 58 od 60 gemova na svoj servis.

1:2 - Dve brejk lopte spasao je Rubljov i sačuvao svoj servis.

1:1 - Siner i dalje čuva servis, te je trenutno 1:1 u drugom setu.

0:1 - Dobar početak drugog seta za Andreja Rubljova.

PRVI SET:

6:4 - Janik Siner osvojio je prvi set!

5:4 - Rubljov je ostao u setu, ali će u narednom gemu servirati Siner.

5:3 - Siner nastavlja sa odličnim servisima i stiže na jedan gem od osvajanja seta.

4:3 - Konačno gem za Rubljova koji neće odustati od ovog seta.

4:2 - Janik Siner potvrdio je brejk i ide ka osvajanju prvog seta.

3:2 - Vezao je Siner čak osam poena zaredom, od 15:40 u prošlom gemu, do brejka i to sa nulom! Italijan ima prednost u prvom setu!

2:2 - Rubljov je propustio dve brejk prilike, Siner se izvukao sa 15:40 i stigao do gema.

1:2 - Imao je Rubljov 40:0, Siner se vratio na 40:40, ali je Rus imao više koncentracije u ovom gemu. I dalje nema brejka.

1:1 - Siner svoj prvi servis gem osvaja sa nulom!

0:1 - Odlični servisi Rubljova koji je rešio prvi gem u svoju korist.

Prvi je na servisu Andrej Rubljov.

UOČI MEČA:

Ko će biti protivnik Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena biće poznato posle meča između Janika Sinera i Andreja Rubljova.

Đoković je u četiri seta savladao Tejlora Frica i plasirao se u polufinale, a priliku da mu se pridruže imaće Siner, koji je četvrti teniser planete i Rubljov koji je peti na ATP listi.

Na putu ka četvrtfinalu prvog grend slema sezone Italijan je savladao Van de Zandšulpa, De Jonga, Baeza i Kačanova i to veoma moćno - bez izgubljenog seta, dok se Rus malo više mučio, ali je uspeo da sruši Sejbota Vajlda, Eubanksa, Kordu i De Minora, ali je protiv Brazilca i Australijanca bio na ivici ponora i igrao je pet setova.

U međusobnim okršajima trenutno je 4:2 u korist Sinera, a ko će sada odneti pobedu i izaći na megdan Đokoviću ostaje da se vidi.

BONUS VIDEO:

02:20

MOŽE LI NOVAK SLEDEĆE GODINE DA PRESKOČI FEDERERA U BROJU OSVOJENIH TITULA? Brajovć: Moguće da će disati za vratom i Konorsu!