A SAD FERER: Đoković pobedio staru mušteriju Berdiha

Korak od finala

Najbolji teniser sveta savladao češkog tenisera u četvrtfinalu Australijan opena i sigurno će biti prvi teniser sveta posle Melburna
1 / 5 Foto: REUTERS

MELBURN - Posle epskog meča protiv Stanislasa Vavrinke najbolji srpski teniser Novak Đoković je za "samo" dva i po sata savladao najboljeg češkog tenisera Tomaša Berdiha u četvrtfinalu Australijan opena sa 3:1 (6:1, 4:6, 6:1, 6:4).

Ovo je bila 12. pobeda Đokovića u 13. međusobnom duelu.

Ovom pobedom Đoković će sasvim sigurno ostati na prvom mestu ATP liste i u naredna dva meseca. Srpski teniser je 65. nedelju na prvom mestu.

Ovo je 11. uzastopno polufinale na Gren slem turnirima za Novaka Đokovića, čime je pretekao slavne Roda Lejvera i Ivana Lendla koji su vezali 10. Rodžer Federer je neprikosnoven sa 23.

Đoković će u polufinalu prvog gren slema sezone igrati protiv Španca Davida Ferera, koji je savladao Nikolasa Almagra sa 3:2.

1. SET

Sa jednim izgubljenim poenom Berdih dobija svoj servis, vodi sa 1:0.

Bez izgubljenog poena Đoković osvaja svoj početni servis.

Prvi brejk u meču pravi Novak! Iskoristio je drugu brejk loptu i poveo sa 2:1.

Srpski teniser je potvrdio brejk, sa jednim izgubljenim poenom stiže do 3:1.

Novi brejk za Đokovića! Srpski teniser je stigao do dve vezane brejk lopte, iskoristio drugu posle neiznuđene greške Berdiha - 4:1.

Berdih bez ikakvih šansi u dosadašnjem delu meča - 5:1.

Duplom servis greškom Berdih gubi svoj treći servis u prvom setu. Đoković za samo 28 minuta dobija prvi set i vodi sa 1:0 u četvrtfinalu.

2. SET

Iznenađujući početak drugog seta, Čeh pravi brejk, iskoristio je prvu od dve vezane brejk lopte.

Uz malo muka Čeh potvrđuje brejk i vodi sa 2:0.

Novak dobija svoj prvi gem u drugom setu uz dosta muka.

Srpski teniser je imao 30:30 na servis Berdiha, ali je neiznuđenom greškom i as servisom izgubio priliku da vrati brejk.

Potom je morao da spasava svoj servis. Berdih je stigao do dve vezane brejk lopte, ali je dobih servisima Đoković naterao Čeha na greške i stigao do svog drugog gema u drugom setu - 2:3.

Ponovo je Đoković osvojio dva poena na servis Berdiha, ali nije uspeo da stigne do brejk šanse. Berdih je sa dva sjajna servisa, vinerom i asom, osvojio novi gem.

Bez problema i izgubljenih poena Đoković osvaja svoj servis i smanjuje na 3:4. Čeh i dalje drži brejk prednosti.

Treći put zaredom Đoković osvaja dva poena na servis rivala, ali ne uspeva da stigne do brejk šanse. Čeh vodi sa 5:3, Đoković servira za opstanak u drugom setu.

Spasio je brejk i set loptu Novak, sa tri dobra servisa naterao je Berdiha na greške a samim tim je osvojio novi gem - 4:5. Berdih u narednom gemu servira za set.

Kakav gem! Đoković je ispustio čak četiri brejk lopte, od toga dve vezane. Čeh se na volšeban način svaki put izvlačio i na kraju osvojio gem, samim tim i set.

3. SET

As servisom Đoković osvaja prvi gem u trećem setu.

Brejk Đokovića, treći set je počeo kao prvi, Novak je sjajno odigrao na servis Čeha i drugu brejk loptu pretvorio u gem. 2:0.

Siloviti Đoković na startu trećeg seta, 3:0.

Definitivno set koji će pripasti Novaku, drugi brejk za 4:0. Berdih je bez ikakvih šansi u ovom delu.

Potvrdio je Đoković sjajnu igru, poveo sa 5:0 i na pragu je osvajanja drugog seta u meču.

Upisao je Čeh počasni gem u ovom setu, 5:1.

Neverovatna repriza prvog seta, ponovo je bilo 6:1 i ponovo je ceo set trajao 28 minuta. Đoković vodi u četvrtfinalu protiv Tomaša Berdiha sa 2:1.

4. SET

Berdih otvara četvrti set osvajanjem gema na svoj servis.

Bez izgubljenog poena Đoković dobija svoj servis i prvi gem u ovom delu meča.

Brejk Đokovića! Srpski teniser je vezao dve brejk lopte, a drugu pretvorio u gem posle greške Berdiha, 2:1.

Novak je potvrdio svoj servis i poveo sa 3:1 u četvrtom setu.

Serija dobrih servisa Berdiha za smanjenje u četvrtom setu na 3:2.

Treći zaredom gem u kome Đoković servira bez izgubljenog poena - 4:2.

Berdih osvaja novi gem, smanjuje na 4:3. Đoković je zaustavio seriju od pet servis vinera svog rivala, ali nije uspeo da ovaj gem učini dramatičnijim.

Devetim asom u meču Đoković osvaja peti gem u četvrtom setu - 5:3. Novak je dopustio rivalu jedan izgubljeni poen u ovom gemu. Čeh će servirati za opstanak u meču.

Berdih je dobio svoj servis i smanjio na 5:4. Novak će servirati za meč.

Četvrtu meč loptu Novak koristi za pobedu u ovom meču - 6:4 za 3:1.