DEJVIS KUP: Srbija u četvrtfinalu

Dejvis kup

Teniske reprezentacije Srbije i Belgije igraju meč 1. kola Dejvis kupa
1 / 6

Srpski teniseri Viktor Troicki i Nenad Zimonjić su u igri dublova rezultatom 3:1 porazili belgijski par Ruben Bemelmans i Stiv Darcis.

Ovom pobedom Srbija je izborila plasman u četvrtfinale takmičenja koje je osvojila 2010. godine, gde je čeka bolji iz meča Sjedinjene Američke Države - Izrael u kom posle prvog dana Amerikanci vode sa 2:0.

Posle pobede Viktor Troicki je rekao:

"Igrali smo bez krize, iako su Belgijanci u trećem setu bili bolji. Bili smo u prednosti i to je najvažnije."

Nenad Zimonjić je dodao:

"Hvala Viktoru i za juče i za danas kada je igrao sa povredom. Svi dajemo maksimum, i to je ključ. Želimo da se Janko oporavi i da nastavimo u punom sastavu".

O meču sa Amerikancima Zimonjić je rekao:

"Amerikanci imaju najbolji diubl na svetu, ali mi možemo da dobijemo sva četiri singl meča. Nama je najvažnije da budemo zdravi", rekao je Zimonjić.

Selektor Obradović je bio zadovoljan.

"Čestitke svima, igrali smo timski i žao nam je što Janko nije bio sa nama. Na njega računamo protiv Amerike. Sve je bilo jako tvrdo, Viktor je doneo prednost, Novak igrao odlično, a dubl je uspeo da prevaziđe sve probleme tokom meča", rekao je selektor.

Kao i u dva seta koja su osvojili Zimonjić i Troicki su u desetom gemu napravili ključni brejk.

Odigrano je sedam gemova, ali prilike za oduzimanje servisa na obe strane za sada nema.

Posle četiri gema u četvrtom setu, nema brejka, 2:2

Četvrti set

Donaćin koristi set loptu i smanjuju vođstvo Srbije na 2:1 u setovima.

Srbija je u desetom gemu imala meč loptu, ali je Zimonjić i Troicki nisu realizovali, posle čega je rival napravio brejk i u narednom gemu servira za osvajanje trećeg seta.

Posle osam gemova trećeg seta, nema brejka 4:4.

Ni u naredna dva gema nije bilo brejk šansi 3:3.

Posle četiri gema trećeg dela igre nema brejka. rezultat je 2:2.

Lak gem na servis Zimonjića, Srbija vodi 1:0

Treći set

Kao i u prvom setu Zimonjić i Troicki u desetom gemu prave brej i posle sat i petnaest minuta igre dolaze do vođstva od 2:0.

Troicki servira odlično i donosi novo vođstvo Srbiji 5:4

Bez izgubljenog poena, Belgijanci stižu do izjednačenja 4:4.

Na servis Nenada Zimonjića Belgijanci vraćaju brejk, Srbija vodi 4:3.

Belgijanci su smanjili na 4:2.

Troicki je lako osigurao brejk za vođstvo Srbije 4:1.

Posle četiri gema, Srbija pravi brejk i vodi sa 3:1

U prva dva gema, nije bilo prilike za brejk 1:1.

Drugi set

U desetom gemu prvog seta Zimonjić i Triocki prave brejk i osvajaju prvi set - 6:4

Odlični servisi Troickog i bez problema Srbija stiže do 4:3

Slabiji riterni Viktora Troickog doveli su Belgijance do novog izjednačenja - 3:3.

Belgijski par je uz dosta muke došao do izjednačenja, ali je Zimonjić na svoj servis ponovo doneo Srbiji 3:2.

Prvi servira Zimonjić. Srbija bez izgubljenog poena dobija prvi gem. Belgijanci uzvraćaju istom merom. Naši teniseri na servis Troickog vode 2:1.

Prvi set

Srbija posle prvog dana vodi 2:0. Novak Đoković je pobedio Olivijea Rohusa s 3:0, dok je Viktor Troicki posle velike borbe bio bolji od Davida Rufina s 3:2.

U dublu će za Srbiju igrati Nenad Zimonjić i Viktor Troicki, dok će za Belgijance nastupiti Ruben Bemelmans i Stiv Darcis.Srbija će u slučaju pobede igrati u četvrtfinalu Dejvis kupa sa boljim iz duela SAD - Brazil. Amerikanci posle prvog dana vode s 2:0.