UŠAO U SERIJU: Nadal u finalu Indijan Velsa

Juri novu titulu

Nadal je u polufinalu nadigrao Čeha Tomaša Berdiha s 6:4, 7:5

INDIJAN VELS - Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je večeras nadigrao Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5.Ovo je bio 16. međusobni duel španskog i češkog tenisera, a 13. trijumf Nadala. Oba tenisera ušla su dobro u meč, a prvi brejk viđen je u sedmom gemu. Nadal je uspeo da iskoristi treću brejk loptu i da dođe do vođstva od 4:3. Španac je potom sigurnom igrom dobio prvi set s 6:4.Na početku drugog seta nije bilo brejkova do osmog gema. Berdih je napravio brejk i poveo 5:3. Nadal je uspeo da uzvrati i da izjednači na 5:5. Španac je potom napravio još jedan brejk i poveo s 6:5. Berdih je u narednom gemu propustio nekoliko prilika da napravi ribrejk, ali Nadal nije dozvolio iznenađenje i dobio je drugi set s 7:5.Španac je u karijeri osvojio 52 titule, a dve u ovoj sezoni.Nadal će u finalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Đokovića i Argentinca Huana Martina del Potra.