OSTAO SINGL: Kraj za Tipsarevića u dublu

Poraz u Majamiju

Tipsarević i Kubot poraženi su od Firstenberga i Matkovskog

BEOGRAD - Teniser iz Srbije Janko Tipsarević završio je učešće na turniru u Majamiju u konkurenciji dublova, pošto je u paru sa Poljakom Lukašom Kubotom izgubio od poljskog para Marijuš Firstenberg-Marcin Matkovski sa 1:2 (6:4, 3:6, 5:10).Tipsarević i Kubot su loše počeli meč, protivnici su im oduzeli servis, ali je do kraja seta srpsko-poljska kombinacija uspela da dvaput uzvrati i privede taj deo ige u svoju korist. Isti scenario viđen je i u drugom setu, samo su ovaj put uloge bile obrnute. Firstenberg i Matkovski izgubili su svoj servis u prvom gemu, ali su do kraja napravili dva i izjednačili rezultat. U produženom taj-brejku Poljaci su triput oduzeli servis Tipsareviću i Kubotu, dok su samo jedan izgubili i posle sat 25 minuta igre plasirali se u četvrtfinale turnira, gde će se sastati sa boljim iz duela između Nenad Zimonjić (Srbija) i Robert Lindšted (Švedska)/Ivan Dodig (Hrvatska) i Marsel Melo (Brazil).