JAČI OD POVREDE: Novak počistio Kverija za  polufinale Dejvis kupa

Na jednoj nozi

JAČI OD POVREDE: Novak počistio Kverija za polufinale Dejvis kupa

Srbija u polufinalu Dejvis kupa čeka Kanadu
1 / 5

BOJSI - Najbolji srpski i prvi teniser sveta Novak Đoković uspeo je, iako povređen, da u četiri seta savlada Sema Kverija 7:5, 6:7, 6:1, 6:0 posle dva sata i 35 minuta igre i Srbiji ukupnim rezultatom 3:1 doneo plasman u polufinale Dejvis kupa, gde je čeka Kanada.

Đoković je meč u Bojsiju odigrao povređen, pošto je već na startu meča posle forhenda izvrnuo zglob, što je zahtevalo nekoliko minuta lekarske intervencije. Mnogi su pomislili da desna noga neće izdržati. Novak je ipak stisnuo zube, i brejkom u 11 gemu uspeo da dobije prvi set.

U drugom delu meča nije bilo brejk šansi, a Sem Kveri se bolje snašao u taj brejku i posle 7:4 poravnao rezultat.

Od tog momenta na terenu je postojao samo jedan igrač. Novak Đoković je iako povređen pokazao zašto je najbolji na planeti. I ne samo to. Sa samo jednim izgubljenim gemom Srbin je dokazao i koliko je velika razlika između najboljih tenisera sveta i onih koji su ispod desetog meta ATP liste. Poigravao se sa Kverijem i poslao Srbiju u polufinale Dejvis Kupa.

Poslednji singl meč četvrtfinalnog susreta Dejvis kupa između SAD i Srbije, u kojem je trebalo da se sastanu Džon Izner i Viktor Troicki, neće biti odigran.

Tekstualni prenos

Pobeda je ostvarena, Srbija je u polufinalu

U naredna dva gema, Novak se poigrava sa Kverijem i sada je na gem od trijumfa

Đoković je rešio da počisti Kverija i posle tri gema ima dva brejka prednosti 3:0

Potvrđen je brejk, osam od devet poslednjih gemova dobila je Srbija

Bez izgubljenog poena Đoković pravi brejk.

Četvrti set

Ekspresno 6:1 Srbija i Novak su na set od polufinala.

Dobar servis, igra se na razliku.

Kveri se ne da 30:30. Brejk šansa za Amerikanca, prvi put u trećem setu.

Peta šansa. Drugi servis. Evo ga! Dupli brejk, Novak servira za set

Tri brejk lopte Novak nije iskoristio, pa se igra na razliku. Kveri je spasao i četvrtu brejk loptu.

Sa tri asa Đoković je osvojio četvrti gem u trećem setu.

Novi pritisak na Amweikanca 30:30 u četvrtom gemu. Izvukao se Kveri - 3:1

Dobro se kreće Đoković io ima dve brejk šanse. Posle duple greške Kverija,Srbija ima brejk.

Novak je dobijanjem prvog gema dobro počeo set

Uspeo je Novak da potvrdi brejk i povede sa 3:0

Povređeni Đoković i razigrani Kveri posle 100 minuta igre, počinju treći set i praktično igraju duel na dva dobijena seta.

Treći set

Posle greške Đokovića, Kveri ima dve set lopte i koristi prvu. Krećemo iz početka.

Dupla greška Kverija, koji vodi 5:4, ali Novak ima dva servisa

Mini brejk je vraćen, na promeni strana je 3:3

Kveri ima prednost od 3:1 posle četiri poena.

Idemo u taj brejk

Novak je izdržao napade Kverija, pogodio i sajlu tokom poena, ali se izvukao.

Nova šansa za Kverija

Dobro je Amerikanac nije imao strpljenja, igra se na razliku

Kveri ima set loptu u gemu u kom je napravio petu duplu servis grešku.

Dobar volej Kverija, koji sada ima prednost, a potom i osvaja gem.

Evo dve brejk lopte za Đokovića. Za sada nema ništa od brejka.

Ne da se Đoković, Kveri nema šansu ni da pomisli na brejk - 5:5

Kveri je dobio najlepši poen meča, ali i deveti gem, Novak servira za ostanak u meču

U osam gemova drugog seta nije bilo brejk šansi - 4:4

Opet dobar servis gem za Kverija - 3:4 vodi Amerikanac

Bilo je nekoliko dužih poena, ali Novak za sada izdržava uprkos povredi zgloba s početka meča. Bekhend sada pravi probleme.

Kveri servisom dolazi do gema 2:3.

Bez brejka u prva četiri gema drugog seta, u kojima je Đoković nanizao 13 grešaka

Drugi set

Gotovo je Novak posle 54 minuta u kojima je izdržao i povredu zgloba vodi sa 1:0.

As za set loptu.

Dobar servis a potom i bekhend za izjednačenje.

Kveri će imati i treću šansu da spase set

Prva je spasena, a i druga uz povik "Dobarrrrrr!

Amerikanac je dobio dva od prva tri poena u gemu. Neće servis Novaka, a Kveri bekhendom dolazi do dve brejk lopte.

Dve brejk lopte za Đokovića. Druga je iskorišćena, Novak servira za set

Đoković pokušava da skrati poene i za sada mu to uspeva - 5:5

Kveri servira odlično, posle čega lako dolazi do poena - 4:5.

Uspeo je Novak da prekine seriju Kverija - 4:4

Novak se bori sa povredom, koliko može, ali Kveri dobija sedmi gem i prvi put vodi 4:3

Kveri pokušava da šeta Đokovića i takvom igrom dolazi do brejka 3:3.

Nova brejk lopta za Srbiju. Novak ipak nije pogodio bekhend. Izvukao se Kveri 3:2.

Đoković sada na iskustvo pokušava da slomi Kverija, koji se bori i sa pritiskom moranja. Amerikanac je napravio sedam neiznuđenih grešaka.

Osiguran brejk 3:1

Brejk, Novak vodi sa 2:1

Ovo je drugi put da se prvi igrač sveta povređuje igrajući Dejvis kup. Pre dve godine Novak je pokušao da zaigra protiv Del Potra, ali je povrediio koleno i nije uspeo da preokrene rezultat. Sada je povreda zgloba, veoma bolna, ali Đoković izdržava.

Đoković je iskrenuo zglob leve noge prilikom doskoka posle udarca. Lekari su mu nekoliko minuta ukaztivali pomoć, a Novak je odlučio da nastavi meč.

U trećem gemu prvog seta Đoković je imao prve dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali se povredio i publika u Bojsiju je u strahu da se ne radi o povredi, koja bi dovela do predaje meča.

Prvi set

Naša selekcija posle tri mwča, vodi sa 2:1, pošto je Đoković savladao Iznera 3:0, Troicki u pet setova izgubio od Kverija, dok je dubl Zimonjić - Bozoljac posle pet setova i više od četiri sata igre savladao braću Brajan.

Ukoliko osvoji i treći poen protiv Amerikanaca Srbija će u borbi za finale igrati iz boljem iz meča Kanada - Italija, u kojem Kanađani vode sa 2:1.