ČOVEK OD KAMENA: Otpisani Del Potro pobedio povređen

Argentinac se ozledio pre meča

Novakov rival u polufinalu iznenadio sve u Londonu odlučivši da igra meč

Neverovatan podvig Argentinca.Huan Martin del Potro pobedio je Davida Ferera u tri seta - 6:2, 6:4, 7:6 (5) - u četvrtfinalu Vimbldona. Del Potro je svega devet sekundi ranije izborio polufinale u odnosu na Novaka Đokovića, s kojim će se sastati.Argentinac je herojskom igrom, uprkos povredi kolena, dodatno pogoršanoj padom tokom zagrevanja, zaradio ovacije publike na Vimbldonu i vratio Fereru za poraz od takođe 3:0 u osmini finala prošle godine. Ferer je propustio priliku da dođe do četvrtog uzastopnog grend slem polufinala, a sada sa igračima iz top 10 ove godine ima 1-7.Kao da stara povreda nije bila dovoljno problematična, Del Potro je pao tokom treninga i nekoliko minuta trajala je neizvesnost da li će se meč igrati. Dok su mnogi, uključujući i Mekinroa, smatrali da Argentinac nema šanse, Del Potro se odlično fokusirao.Kad je meč počeo, Ferer je ostao potpuno zbunjen. Delpo je brzo napravio brejk, u finišu prvog seta još jedan i dobio set sa 6:2. Lekarski izveštaj posle pregleda obavljenog tokom zagrevanja nagovestio je da je koleno argentinskog asa u velikom problemu. Medutim, ovaj je nastavio da melje Ferera, brejknuo ga u drugom setu, a onda u trećem iz prve meč-lopte pobedio.(S. R.)