PROŠAO: Kuvas predao Janku

US Open

Za ulazak u treće kolo Tipsarević će igrati protiv boljeg iz duela između Izraelca Dudija Sele i Rusa Andreja Kuznjecova.

NJUJORK - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike u Njujorku, pošto mu je Kolumbijac Pablo Kueljas predao meč na kraju trećeg seta, pri vođstvu Tipsarevića od 2:1 - 6:3, 6:7 (5:7), 6:3.

Tipsarević je odigrao dobar meč protiv Kuevasa i nadigrao je Kolumbijca, a jedini pad imao je u taj brejku drugog seta, kada je dozvolio da protivnik povede 6:0, da bi onda smanjio na 6:5, ali ipak nije spasio set.

Kuevas je u meču imao samo jednu priliku za brejk, koju nije iskoristio, dok je Tipsarević od devet prilika iskoristio po jednu u prvom i trećem setu, a ukupno je osvojio 22 poena više od protivnika, što dovoljno govori o njegovoj nadmoći.