ZAUSTAVLJEN: Janko ispustio četvrtfinale

US Open

Ferer slavio sa 7:6(2), 3:6, 7:5, 7:6(3).

NJUJORK - Srpski teniser Janko Tipsarević i David Ferer odigrali su fantastičan meč na US openu, ali je Španac pobedio kao i lane. Srpski teniser imao je brojne prilike tokom skoro četiri sata velike brobe, ali je na kraju Ferer slavio sa 7:6(2), 3:6, 7:5, 7:6(3).

Tipsarević je nesrećno izgubio prvi set, iako je imao šansu da na svoj servis dođe do vođstva. Ferer je slavio u taj-brejku, ali je Janko uspeo posle velike borbe da dobije drugi set.

Tipsarević je u trećem setu servirao za vođstvo, imao 5:4 i 40:0, ali se španski teniser, slično kao u prvom setu, izvukao iz neugodne situacije i osvojio tri vezana gema za 2:1.

Španac je sigurnom igrom u taj-brejku četvrtog seta došao do pobede. Meč je trajao tri sata i 57 minuta, a prethodno je kasnio više od tri sata zbog kiše u Njujorku.