NEREŠENO: Janko propustio meč loptu, Raonić izjednačio

Borba za finale Dejvis kupa

1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Teniska reprezentacija Kanade izjednačila je rezultat na 1:1 u pobedema protiv Srbije posle prvog dana polufinala Svetske grupe Dejvis kupa.

Novak Đoković osvojio je prvi bod za Srbiju pobedom nad Vasekom Pospišilom (6:2, 6:0, 6:4), dok je izjednačenje gostima doneo Miloš Raonić nakon pobede nad Jankom Tipsarevićem 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8.

Za razliku od Đokovića, koji je bez većih problema nadigrao 41. igrača na svetu, Tipsarević je veliku borbu vodio sa neugodnim Raonićem.Srpski teniser je u desetom gemu petog seta imao meč loptu, ali je Kanađanin sjajno odservirao i kasnije, posle četiri sata i 14 minuta, konačno rešio meč u svoju korist.

Selektor Bogdan Obradović rekao je da će se u timu zadržati dobra atmosfera, uprkos porazu Janka Tipsarevića.

"Janko nema za čim da žali, odigrao je dobar meč, bio blizu pobede, ali nije iskoristio svoje šanse. Ostaje dobra atmosfera u timu. Sutra nas čeka važan dan, a voleo bih kada bi nas publika podržala", rekao je Obradović za RTS odmah posle meča.

Duel dve reprezentacije nastavlja se u subotu od 16 sati mečom dublova u kojem bi trebalo da nastupe Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac protiv Pospišila i Danijela Nestora.

U nedelju su na programu preostala dva singl meča.

Plasman u finale izboriće selekcija koja prva dođe do tri pobede, a bolji iz duela u Beogradu igraće protiv pobednika meča Češka - Argentina.Česi vode u Pragu sa 2:0, a prednost domaćinu obezbedili su Radek Štepanek i Tomaš Berdih.

Tekstualni prenos

8:9 - Raonić dolazi do dve brejk lopte i koristi ih. Serviraće za meč.

1:1 - Tipsarević na svoj servis stiže do izjednačenja

0:1 - Raonić osvaja prvi gem u četvrtom setuIV set6:3 - Tipsarević asom stiže do vođstva od 2:1 u setovima

5:3 - Raonić na svoj servis ostao u setu

5:2 - Tipsarević se nalazi na korak od osvajanja trećeg seta

4:2 - Srpski teniser je propustio nekoliko brejk lopti, ali se Raonić spasao jakim servisom

4:1 - Tipsarević nastavlja sa odličnom igrom

3:1 - Raonić osvaja prvi gem u trećem setu

3:0 - Janko dolazi do ubedljivog vođstva u trećem setu

2:0 - Brejk za srpskog tenisera

1:0 - Tipsarević osvaja prvi gem u trećem setuIII set3:6 - Raonić sigurnim servisom osvaja set

3:5 - Kanadski teniser kažnjava greške Tipsarevića i pravi prvi brejk u drugom setu

3:4 - Raonić je bez problema osvojio novi gem

3:3 - Tipsarević je izjednačio

2:3 - Kanadski teniser siguran na svoj servis

2:2 - Srpski teniser je stigao do izjednačenja

1:2 - Kanađanin ponovo vodi

1:1 - Tipsarević takođe dolazi do prvog gema u drugom setu

0:1 - Raonić osvaja prvi gem u drugom setuII set7:5 - Tipsarević je iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 1:0 u setovima

6:5 - Srpski teniser u seriji. Janko pravi novi brejk

5:5 - Tipsarević uzvraća

5:4 - Raonić ponovo vodi

4:4 - Tipsarević je na svoj servis konačno stigao do izjednačenja

3:4 - Srpski teniser vratio izgubljeni brejk

2:4 - Tipsarević je osvojio drugi gem na susretu

1:4 - Kanađanin je posle velike borbe osvojio novi gem na svoj servis

1:3 - Tipsarević konačno dolazi do prvog gema na meču