KATASTROFA! ĐOKOVIĆ OSTAO BEZ MEDALJE U SINGLU: Šokantan poraz Novaka od Karenja Buste

Olimpijske igre

Tokyo 2020 -

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostao je bez medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Đoković je u meču za bronzu poražen od Španca Pavla Karenja Buste sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7, 6:3.

Vidno iscrpljen nakon dva izgubljena polufinala u petak, srpski teniser uspeo je da spasi meč loptu u taj-brejku drugog seta, odvede meč u treći, spasi još tri meč lopte u odlučujućem gemu, ali ne i više od toga.

Posle teškog poraza u jučerašnjem polufinalu od Nemca Aleksandera Zvereva, Đoković se danas borio koliko je mogao, ali nije imao snage da osvoji petu medalju za Srbiju u Tokiju.

Srpski teniser je u prva dva gema na servis Španca imao tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio, nakon čega je Karenjo Busta iskoristio prvu od tri vezane brejk lopte i poveo sa 3:2.

Španac je do kraja seta zadržao tu prednost gema, iako je u desetom gemu ponovo morao da spasava dve brejk lopte.

U drugom setu nije bilo nijedne brejk lopte, pa je sve rešeno u taj-brejku u kojem je Đoković spasio jednu meč loptu i na kraju ga dobio sa 8:6.

Treći set počeo je maratonskim gemom u kojem je Djoković propustio jednu brejk loptu, da bi već u narednom izgubio svoj servis. Karenjo Busta je odmah potvrdio brejk, poveo je sa 3:0 i tako najavio veliku pobedu.

Đoković se nije predavao, u devetom gemu je spasio pet meč lopti, ali nije uspeo i šestu pa je na kraju ostao bez medalje.

U borbi za zlatnu medalju će se kasnije danas sastati Rus Karen Hačanov i Nemac Aleksander Zverev.

Đoković je tako ostao na jednom osvojenom olimpijskom odličju, bronzi uz Pekinga 2008. godine.

Đoković će se kasnije danas u paru sa Ninom Stojanović boriti za bronzu u miks dublu protiv Australijanaca Ešli Barti i Džona Pirsa.

Novak Đoković, Tokio 2020

3. SET

3:6 - Gotovo je! Novak je spasao čak četiri meč lopte, ali petu nije uspeo.

3:5 - Novak bez izgubljenog poena dobija gem. Ostaje mu još samo jedna šansa da se vrati u igru.

2:5 - Neverovatni Karenjo Busta. Bez izgubljenog poena dobija gem, ali način na koji igra posle dva i po sata igre je zaista senzacionalan.

2:4 - Novak je uradio onaj lakši deo posla, dobio je sevris gem. Ostaje onaj teži, da oduzme servis rivalu. Novak mora da podigne nivo igre.

1:4 - Karenjo Busta nije imao previše problema na svom servisu. Vezao je tri poena i približio se za još jedan korak krajnjoj pobedi. Novaku treba brejk pod hitno.

1:3 - Drugim asom u meču Novak je uspeo da osvojio prvi gem u trećem setu i zaustavi nalet Španca.

0:3 - Novak je još jednom iskalio bes na reketu. Ovog puta ga je olupao o nosač mreže. Promašio je servis volej kojim je Busta potvrdio brejk.

Novak Đoković

0:2 - Karenjo Busta oduzima servis Novaku, drugi put u meču.

0:1 - Prvi put u meču Karenjo Busta je prvi servirao u setu. Novak je ispustio još jednu brejk priliku, a kao rezultat toga bacio je reket na tribine.

Teniseri su po završetku drugog seta otišli do svlačionica. Igraju po velikoj vrućini i veloj vlažnosti vazduha.

2. SET

7:6 - Nijedna brejk prilika u 12 gemova, a zatim prva tri poena i tri mini brejka napravili su teniseri. Busta je poveo sa 1:0, a zatim Novak oduzeo oba servisa rivalu. Zatim je osvojio i naredna dva poena za vođstvo 4:1.

Karenjo je uspeo da osvoji svoja dva servisa i smanjio na 4:3.

Španac je izjednačio na 4:4, imao priliku i za peti poen, ali je Novak na volšeban način uspeo da se izvuče i dobije peti poen za 5:4.

Karenjo Busta sa nova dva poena na svoj servis stiže do meč lopte - 6:5.

Sjajnim servisom Novak je stigao do vinera. Još jedan sjajan servis i potom viner za 7:6.

Gotov je set! Tri vezana poena Đokovića za izjednačenje u setovima!

6:6 - Nijedna brejk lopta nije viđena u 12 gemova u drugom setu, pa će taj-brejk odlučiti ovaj set.

6:5 - Lep gem za Novaka, bez izgubljenog poena.

5:5 - Novak je sjajno otvorio gem, osvojio prva dva poena i bio na dobrom putu da stigne do brejk šanse. Međutim, Karenjo Busta je vezao četiri poena i dobio gem.

5:4 - Đoković drži servis, poveo je peti put u drugom setu.

4:4 - Busta nikako ne dozvoljava brejk priliku za Novaka.

4:3 - Još jedan servis gem u kome Novak nije imao previše muka. Ali, i dalje bez brejk šanse.

3:3 - Đoković je stigao do 40:40, međutim, nije stigao do brejk prilike.

3:2 - Još jedan forhend viner Novaka, njegov 11., za novi gem. Đoković je uspeo da privede kraju gem u kome je poveo sa 40:0, a zatim Španac pripretio sa dva vezana poena.

2:2 - Istom merom vraća Karenjo Busta, bez izgubljenog poena stiže do izjednačenja.

2:1 - Novak je popravio igru, dobio je gem bez izgubljenog poena. Ima već pet vinera u drugom setu, ali se vidi da je i dalje bez veće energije.

1:1 - Karenjo Busta se revanširao istom merom.

1:0 - Novak je i drugi set otvorio servisom. Bez većih problema je poveo.

1. SET

4:6 - Nažalost, Novak nije iskoristo dve vezane brejk lopte. U prvom setu Đoković je imao pet brejk šansi i nijednu nije iskoristio. Posle 50 minuta Novak gubi prvi set.

4:5 - Đoković je spasao dve brejk i set lopte i uspeo da smanji rezultat.

3:5 - Karenjo Busta je stigao do 40:0, a drugu šansu iskoristio za novi gem. Novak trenutno deluje kao da je bez energije.

3:4 - Forhend vinerom Đoković prekida seriju rivala i smanjuje rezultat.

2:4 - Španac je potvrdio brejk!

2:3 - Šokantan gem, Novak je bez osvojenog poena izgubio svoj servis i dozvolio Špancu da napravi brejk.

2:2 - Đoković je ispustio još jednu brejk loptu. Novak je nadoknadio 40:15, vezao tri poena, ali nije uspeo i da materijalizuje prednost.

2:1 - Novak je uspeo da dobije gem, ali Đokoviću nešto smeta, pa se žalio sudiji.

1:1 - Šteta, Đoković je ispustio dve brejk lopte. Španac je odlično odgovarao na Novakove šanse za brejk, a na kraju neiznuđenom greškom došao do izjednačenja.

1:0 - Novak je po običaju izabrao da prvi servira u meču. Sa četiri poena iz vinera Đoković je poveo u meču.

Novak Đoković, Tokio 2020, navijači, Srbija

Srpski teniser Novak Đoković od 8 časova u dvorani "Ariake" u Tokiju igra za bronzanu medalju.

Rival srpskom teniseru je Španac Pablo Karenjo Busta.

Đoković je dan ranije u polufinalu poražen od Aleksandera Zvereva sa 2:1, a Busta od Rusa Karena Hačanova sa 2:0.

Srbin vodi protiv Španca 4:1 u međusobnim duelima, ali taj jedini poraz budi loše uspomene kod Novaka. U pitanju je čuveni meč u šesnaestini finala prošlogodišnjeg US Opena, kada je Novak diskvalifikovan jer je lopticom pogodio linijskog sudiju.

Poslednji put igrali su na Rolan Garosu prošle godine i Novak je posle izgubljenog prvog seta 6:4 dobio naredna tri sa 6:2, 6:3 i 6:4.

Srbija je do sada u Tokiju osvojila četiri olimpijske medalje, jednu zlatno, jednu srebrnu i dve bronzane.