VATERPOLO KLASIK PRIPAO BARAKUDAMA: Vaterpolisti Hrvatske pobedili Srbiju na OI u Tokiju!

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je danas na Olimpijskim igrama u Tokiju od selekcije Hrvatske sa 12:14 (3:5, 1:1, 4:4, 4:4), u meču četvrtog kola Grupe B.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola Jakšić sa tri gola, a Filip Filipović i Strahinja Rašović su upisali po dva pogotka.

U reprezentaciji Hrvatske bolji od ostalih bili su Paolo Obradović i Maro Joković sa četiri gola.

Hrvatska je bolje počela meč i ubrzo je povela sa 5:1, da bi do kraja prvog perioda srpska selekcija sa dva gola smanjila rezultat.

U drugoj četvrtini nije bilo promene rezultat, dok je u nastavku meča Srbija došla do izjednačenja (8:8), ali je zatim Hrvatska serijom od 4:0 ponovo došla do osetnije prednosti.

Do kraja meča Srbija je uspela samo da smanji rezultat, pa je sada Hrvatska druga na tabeli sa tri pobede, a reprezentacija Srbije je treća sa dve pobede i dva poraza.

Plasman u četvrtfinale osiguraće po četiri najbolje selekcije iz dve grupe.

U poslednjem kolu Srbija u ponedeljak igra protiv Crne Gore, a Hrvatska protiv lidera grupe, selekcije Španije.

Ranije danas Crna Gora je savladala Kazahstan sa 19:12, dok je Španija bila bolja od Australije 16:5.

U okviru Grupe A Mađarska je upisala treću pobedu, savladavši SAD sa 11:8.

4. četvrtina

12:14 - "Delfini" se odlično brane! Rašović opet precizan na minut do kraja, Ivica Tuca uzima tajm-aut

11:14 - Strahinja Rašović na dva minuta do kraja meča juri zaostatak

10:14 - Andrija Prlainović pogađa, ali situacija je izuzetno teška

9:14 - Ne valja! Maro Joković iz kontre uvećava prednost "barakuda" u završnici

9:13 - Snažan šut Luke Bukića završio u mreži Srbije! Još pet minuta do kraja meča

9:12 - Sava Ranđelović pogađa, Srbija realizovala igrača više

8:12 - Obradović pogađa, Filipović nije uspeo da ga zaustavi! Opet pad u odbrani "delfina"

8:11 - Luka Bukić je opet precizan

3. četvrtina

8:10 - Luka Bukić za +2

8:9 - Paolo Obradović postiže gol

8:8 - TAKO JE! Delfini stigli do izjednačenja! Stefan Mitrović počeo da pogađa na 2 minuta do kraja 3/4

7:8 - Dušan Mandić dovodi Srbiju na gol zaostatka

6:8 - Maro Joković pogađa

6:7 - Opet Nikola Jakšić! "Delfini" realizovali igrača više

5:7 - Nikola Jakšić odmah uzvraća!

4:7 - Ante Vukićević uvećava prednost!

2. četvrtina

4:6 - Rezultatski "post" prekida Obradović! hrvatska posle 12 minuta trese mrežu Srbije

*žuti karton za selektora Dejana Savića zbog prigovora

4:5 - Kapiten je "namestio ruku", Srbija je u sjajnoj seriji, prednost "barakuda" se topi! Usledila je sjajna odbrana "delfina", Gojko Pijetlović je blistao, ali sa druge strane realizacija napada nije bila zadovoljavajuća

1. četvrtina

3:5 - Srbija se ispustila šansu da se vrati u igru. Filipović se nije dobro snašao i Bijač je odbranio. Ali, kapiten se u sledećem napadu odmah iskupio i pogodio mrežu "barakuda"

2:5 - Duško Pijetlović koji je iskoristio asistenciju sa leve strane i na prazan gol poentirao

1:5 - Posle pregleda VAR-a Hrvatska dolazi na +4. Paulo Obradović pogađa stativu, lopta se odbija i ulazi u gol, a posle pregleda "zamišljene linije" sudija priznaje pogodak

1:4 - Sjajna kontra "barakuda" završena je - pogotkom! Filipović nije uspeo da stigne Lončara koji je imao dosta prostora da nesmetno postigne gol

1:3 - Jakšić postiže prvi gol za Srbiju!

0:3 - Loše je počelo po Srbiju! Andro Bušlje iz velike daljine pogađa mrežu "delfina"

0:2 - Joković je ponovo precizan! Hrvatska sa dva igrača više duplira prednost

0:1 - Hrvatska povela odmah na startu meča! Maro Joković iz prvog napada Hrvatske dolazi do prednosti

08.30 - Meč je počeo!

Vaterpolo reprezentacija Srbije u prethodnom kolu pobedila je Australiju sa 14:8, dok je hrvatska selekcija trijumfovala u derbiju kola nad Crnom Gorom sa 13:8.