POSLE 16 MESECI: Zvezda isekla Javor i skinula Partizan sa vrha tabele (VIDEO)

Derbi

U pobedi nad Javorom 2:1 golove postigli Dauda i Pečnik, a za tim iz Ivanjice Zlatković
1 / 7

Fudbaleri Crvene zvezde iskoristili su remi Novog Pazara i Partizana (0:0) i odmah na startu prolećnog dela Superlige savladavši Javor (2:1) golovima Daude i Pečnika posle 16. meseci zauzeli prvo mesto na tabeli.

Zvezda je od starta imala više od igre, a pre prvog gola Daude u 32. minutu, izabranici trenera Slaviše Stojanovića imali su nekoliko prilika, ali pre svega Milijaš i Mrđa nisu bili dovoljno precizni.

Ipak, kada je na isteku prvog poluvremena Pečnik iskoristio kiks golmana Javora Lazovića i povisio na 2:0 postalo je jasno da je Zvezda na 45. minuta od preuzimanja prve pozicije na tabeli.

U nastavku Javor je pokušavao da napada u 67. minutu golom Nemanje Zlatkovića smanjio na 2:1, ali nije imao snage da preokrene rezultat, što je za više od 20.000 navijača Crvene zvezde bio signal da skandiraju o tituli i veruju da se na Marakanu mogu kako kaže pesma, vratiti "slavni dani prošlosti..."

Tekstualni prenos

90+3 minut - Kraj utakmice

87. minut - Šamsa za Mrđu, ali lopta ide kraj gola

69. minut - Kakva prilika za Javor! Prvo je Bajković spasao gol posle šuta Nemanje Vidića, a onda je Veselinović pogodio Pavićevića na gol liniji

67. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:1 - Zlatković se iskrao odbrani Crvene zvezde i iskoristio dobar centaršut da smsanji rezultat na 2:1

60. minut - Kakav promašaj Daude. Centarfor Crveene zvezde primio je loptu u šesnaestercu Javora potpuno sam, ali je prebacio gol

56. minut - Igra je znantno slabbija nego u prvom poluvremenu, iako se Javor oslobodio pritiska

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45. minut - GOOOOOOOOOOOL 2:0 Lazović je centrirao, a njegov prezimenjak na golu Javora samo izbio loptu pravo na nogu Pečmniku koji ga je matirao

40. minut - Nema većih uzbuđenja

32. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 - Nenadić je centrirao na drugu stativu gde je Dauda ostao potpuno sam i glavom matirao Lazovića

21. minut - Treći put Lazović centrira, a sada Mrđa šalje loptu pored gola

18. minut - Bakljada na severnoj tribini

15. minut - Prva šansa za Javor, ali dobra intervencija Bajkovića

9. minut - Velika šansa! Lazović je centrirao našao Milijaša, a ovaj zahvatio loptu glavom. Ona se posle šuta odbila o zemlju i otišla preko gola

6. minut - Napad Zvezde centaršut Lazovića, ali od svega samo korner

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Crvena zvezda - Javor 2:1 (2:0)

Strelci: Dauda u 32, Pečnik u 45. minutu za Crvenu zvezdu, a Zlatković u 67. za Javor.Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 23.520. Sudija: Dejan Santrač.

Žuti kartoni: Kovačević, Savićević (C. Zvezda) - Vidić, Zlatković (Javor)Crvena zvezda: Bajković Petković, Pavićević, Kelhar, Nenadić, Kovačević, Milijaš (od 72. Gogić), Lazović (od 85. Savićević), Pečnik, Dauda (od 72. Kasalica), MrđaJavor: Lazović, Đorđević, Gojačanin (od 80. Josović), Ivelja (od 46. Zlatković), Milović, Šofranac, Đokić (od 46. Vidić), Veselinović, Milošković, Dražić

Ekipa trenera Slaviše Stojanovića će na krilima dobrih vibracija sa Jošanice i remija Novog Pazara i Partizana (0:0) imati dodatni motiv da pred svojim navijačima učini sve da na najbolji način nastavi borbu za titutlu. Zvezda će, kao što je poznato, biti oslabljena za Miloša Ninkovića i Nikolu Mijailovića, ali cilj je isti bez obzira na odsustvo dvojice ponajboljih igrača u prvom delu sezone.