POBEĐUJE I BEZ VUJOŠEVIĆA: Partizan savladao Igokeu u Laktašima

ABA liga

Branioc titule slavio 83:80 posle produžetka

Košarkaši Partizana su u Laktašima posle produžetaka pobedili Igokeu sa 83:80 (26:30, 20:7, 15:17, 10:17, 9:12) u utakmici 14. kola regionalne ABA lige. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bogdan Boganović sa 26 poena, dok je Dorđe Gagić imao "dabl-dabl" učinak od 13 poena i 15 skokova. U ekipi Igokee istakao se Nemanja Gordić sa 22 poena, a po pet manje su postigili Branko Jorović i Tedi Gipson. U prvoj četvrtini se uglavnom igralo koš za koš, dok Partizan u drugoj deonici nije stekao prednost koju je na početku drugog dela meča bila dvocifrena. U poslednjoj četvrtini Partizan je loše igrao u napadu, Bogdanović je u samoj završnici promašio šut za pobedu, pa je tako meč otišao u produžetke. Kao i na početku meča, ekipe su i u produžetku igrale koš za koš, sve do minut pred kraj, kada je Partizan napravio mini-seriju koju domaća ekipa nije usepla da stigne. Partizan je tako zabeležio 10. trijumf u regionalnom takmičenju i zauzimaju drugo mesto sa bodom manje od Crvene zvezde, dok je Igokea sa skorom od osam trijumfa i šest poraza.

ABA liga 14. kolo

Subota

Solnok – Zadar 80:75Zvezda – Široki 73:66Olimpija – MZT 73:62Budućnost – Krka 70:68

Nedelja

Igokea – Partizan 80:83Cedevita – Mega Vizura 77:73 Ponedeljak

20.30 Radnički – Cibona

Tekstualni prenos

Ekipe su se tokom produžetka smenjivale u vođstvu, a šampion ABA lige je taj deo dobio rezultatom 12:9

Četvrta četvrtina

Partizan je u svih deset minuta uspevao da održi prednost stečenu tokom drugih deset minuta, posle 30 minuta vodi 54:63

Treća četvrtina

Sve što nije uspeo u poslednja tri minuta prve deonice Partizan je ispravio u drugoj i sa samo sedam primljenih, a 20 dati poena, gosti posle dvadeset minuta vode 46:37

Druga četvrtina

Do rezultata 20:20 nijedan od takmaca nije imao osetniju prednost. Igokea međutim, tada serijom 8:2 uspeva da se odvoji, da bi prvi deo igre bio okončan rezultatom 30:26 za tim iz Laktaša

Prva četvrtina “Crno-bele” će u Republici Srpskoj sa klupe predvoditi pomoćni trener Velimir Gašić, zbog zdravstvenih problema prvog stručnjaka Duška Vujoševića.

Na vrhu tabele su dva beogradska tima, prati ih Cedevita, dok je Mega na osmoj poziciji.