NAMUČILA SE: Jelena uz dosta problema u drugom kolu Rolan Garosa

Težak početak

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković savladala je Kanađanku Šaron Fičman sa 5:7, 6:1, 6:3 u prvom kolu Rolan Garosa

PARIZ - Najbolja srpska teniserka Jelena Janković savladala je Kanađanku Šaron Fičman sa 5:7, 6:1, 6:3 u prvom kolu Rolan Garosa.Kanađanka je u ponedeljak dobila prvi set s 7:5, a onda je duel zbog mraka prekinut u drugom setu pri rezultatu 5:1 za Jankovićevu.U nastavku meča Jelena je rutinski privela drugi set kraju, da bi uz manje probleme dobila i treći set. Srpska teniserka je posao završila posle dva sata i 16 minuta igre.Jankovićeva će u drugom kolu igrati protiv Japanke Kurumi Nare, koja je u prvom kolu eliminisala Amerikanku Anu Tatišvili - 6:1, 6:4. To će biti njihov treći međusobni duel, a Jelena iza sebe ima dve pobede protiv Japanke - prošle godine na US openu (6:4, 7:6) i ove sezone na Australijan openu (6-4 7-5).TOK MEČATreći setJankovićeva je povela 2:0 na startu trećeg seta, ali je Kanađanka uspela da napravi brejk i da smanji na 2:1. Međutim, Srpkinja je uspela da se vrati u meč i da ribrejkom povisi vođstvo na 3:1. Usledio je novi pad u igri srpske teniserke, pa Kanađanka stiže do novog izjednačenja - 3:3. Ona je imala ibrejk šansu za 4:3, ali je Jelena odbila taj napad i dobila tri poena u nizu. Usledila je mini serija Srpkinje koja sa tri vezana gema rešava pitanje pobednika i stiže do druge runde.Drugi setJelena je bila nervozna, uz dva izjednačenja dobila je prvi gem na svoj servis u drugom setu, a onda je u trećem gemu stvorila prvu brejk priliku u meču – Jankovićeva je napadala, Fičman je dobro odgovorila, ali je na kraju promašila zicer i srpska teniserka povela je sa 2:1. Jelena je lako osvojila gem na svoj servis, a onda je posle duge borbe iskoristila četvrtu brejk šansu i povela sa 4:1. Srpska igračica dobila je još jedan gem za 5:1, a onda su organizatori rešili da prekinu meč zbog mraka. Jankovićeva je osvojila gem u nastavku meča u utorak i došla do 1:1 u setovima.Prvi setU prvih deset gemova meča nije bilo brejka što je nekarakteristično za ženski tenis. Jelena je bila nervozna, često se ljutila na sebe. Sa druge strane kanadska teniserka, 77. igračica poslednje WTA liste, potpuno hladnokrvno je igrala do samog kraja seta, u kom nije ni imala šansu za brejk, do poslednjeg gema. U njemu je Jelena servirala za novo izjednačenje pri 40:30, da bi 23-godišnja Kanađanka tri poena vezala za ulazak u drugi set.Tok meča