UŽIVO SPORTSKI PREGLED: Cibona osvojila ABA ligu

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Košarkaši Cibone osvojili su ABA ligu, pošto su u finalu završnog turnira u Beogradu pobedili Cedevitu sa 72:59

BEOGRAD - Najnovije informacije i zanimljivosti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:04 - Remi Atalante i Đenove Fudbaleri Atalante i Đenove igrali su u Bergamu nerešeno 1:1, u utakmici 35. kola italijanske Serije A. Đenova je povela preko Paola De Čeljea u 27. minutu, a onda je na početku drugog poluvremena ostala sa igračem manje. Danijele Portanova dobio je crveni karton zbog napravljenog penala, koji nije uspeo da realizuje Herman Denis. Ipak, Atalanta je uspela u 82. minutu da dođe do izjednačujućeg gola preko Đuzepea De Luke. Atalanta je tri kola pre kraja 11. na tabeli sa 47 bodova, dok je Đenova 13. sa sedam manje.

22:30 - Pobede rukometaša Zvezde i Radničkog

Rukometaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu ekipu novosadske Vojvodine sa 26:25 (13:13), dok je Radnički u Kragujavcu slavio protiv niškog Železničara - 28:24 (15.10), u utakmicama 5. kola plej-ofa Superlige Srbije. Crveno-beli su zabeležili drugu, a Kragujevčani treću pobedu u dosadašnjem delu takmičenja.

U preostaloj utakmici 5. kola plej-ofa u sredu se sastaju Partizan i šabačka Metaloplastika.

Tabela: Metaloplastika, Vojvodina i Radnički po 6 bodova, Železničar i Crvena zvezda po 4, Partizan 2.

22:02 - Cibona osvojila ABA ligu

Košarkaši Cibone osvojili su ABA ligu, pošto su u finalu završnog turnira u Beogradu pobedili Cedevitu sa 72:59 (18:14, 16:12, 16:13, 22:20). Cibona je tako osvojila svoj prvi trofej u regionalnom takmičenju. Pobedničku ekipu predvodio je Dario Šarić sa 23 poena, 11 skokova, sedam asistencija i pet blokada. Marin Rozić postigao je 13 poena, a Džerel Blesingejm 12. Najefikasniji u ekipi Cedevite bio je Tomislav Zubčić sa 13 poena. Utakmici u Beogradskoj areni prisustvovalo je oko dve hiljade gledalaca, od čega oko 300 Cedevitinih i nešto manje od 100 Ciboninih navijača.

20.50 - Bilbao savladao Sevilju i stigao na korak od Lige šampiona

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su kod kuće Sevilju sa 3:1, u utakmici 35. kola španske Primere. Bilbao je zabeležio bitnu pobedu protiv direktnog rivala za mesto koje vodi u baraž za Ligu šampiona. Ekipa iz Bilbaa tri kola pre kraja šampionata nalazi se na četvrtom mestu na tabeli sa 65 bodova i ima šest više od petoplasirane Sevilje. Strelci za Bilbao bili su Markel Susaeta, Iker Munain i Ander Erera, dok je jedini pogodak za Sevilju postigao Kevin Gameiro. Sevilja je susret završila sa igračem manje, pošto je u 72. minutu isključen Diogo Figueiraš.

20.30 - Fenerbahče obezbedio 19. titulu prvaka Turske

Fudbaleri Fenerbahčea obezbedili su 19. titulu prvaka Turske pošto su u nedelju u Istanbulu remizirali sa ekipom Rizespora 0:0 u 31. kolu Superlige. Tri kola pre kraja sezone Fenerbahče ima nedostižnih 68 bodova, 12 više od prošlogodišnjeg prvaka Galatasaraja. Galatasaraj je iskoristio poraz Bešiktaša od Sivasa (3:0) i pobedom nad Elazigom u gostima(1:0) preuzeo drugu poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. 19.55 - Juniorke Srbije na prvenstvu Evrope

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo pošto je u Rumi, u poslednjem kolu turnira B grupe kvalifikacija, savladala selekciju Francuske sa 3:0 (25:23, 25:19, 27:25). Juniorke Srbije prethodno su slavile protiv vršnjakinja iz Letonije (3:0) i trijumfovale na turniru s maksimalnim učinkom, pa će 15. put učestvovati na kontinentalnom šampionatu. Ovogodišnje odbojkaško prvenstvo Evrope za juniorke biće održano u Finskoj i Estoniji, gde će izabranice Marijane Boričić braniti titulu vicešampiona.19.15 - Rodžers: Čelsi je imao mnogo sreće

Menadžer Liverpula Brendan Rodžers izjavio je posle poraza od Čelsija (2:0) da je protivnik imao mnogo sreće, kao i da njegov tim nije iskoristio svoje šanse."Ukoliko ne iskoristite prilike u ranom periodu meča, onda ostavite dovoljno prostora protivniku da se razigra i namamite ga da krene u napad. Bilo je jasno da oni nisu došli po sigurnu pobedu na Enfild ali isto tako nisu došli ni da gube vreme. Moj tim je dao sve od sebe ali očigledno nismo imali dovoljno sreće“, objasnio je Brendan Rodžers. Tri kola pre kraja Premijer lige Liverpul je na čelu tabele sa 80 bodova, samo dva više od drugoplasiranog Čelsija, dok je treći Mančester Siti sa 77 boda i dve utakmice manje od rivala. "Ne mislim da je taktika to kad povučete nazad sve igrače. Možete pobediti bilo koga ako se samo povučete i branite se na ivici šesnaesterca. Još uvek imamo dva boda prednosti u odnosu na tim koji je u ovoj utakmici imao previše sreće. Ako pobedimo poslednje dve utakmice, bićemo iznad njih na tabeli , a onda ćemo videti šta će biti sa Mančester Sitijem,“ zaključio je Rodžers.19.00 - Udovičić: Racionalnije trošenje

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić najavio je stvaranje jasnog sistema finansiranja sportskih klubova u Srbiji. On je takođe najavio i veću kontrola trošenja budžetskog novca, sa povlačenjem države iz finansiranja."Očekuje nas veliki posao - uvodjenje reda kroz izmenu Zakona o sportu i njegova primena, stvaranje jasnog sistema finansiranja sportskih klubova i veća kontrola trošenja budžetskih sredstava. Neophodno je racionalnije i odgovornije trošenje novca poreskih obveznika, pre svega u finansiranju klubova", rekao je Udovičić. On je dodao da je potrebna privatizacija i uvodjenje zdravog privatnog kapitala, sa povlačenjem države iz finansiranja. "Takodje je neophodno unapredjenje dečjeg, školskog i rekreativnog sporta i stvaranje boljih uslova za vrhunske sportiste od kojih očekujemo više medalja", rekao je Udovičić.

18.45 - OFK Beograd savladao Javor sa 2:1

Fudbaleri OFK Beograda savladali sun a Karaburmi ekipu Javora sa 2:1 u 26. Kola Superlige Srbije. OFK Beograd je do pobede stigao golovima Aleksandra Čavrića u 29. i 71. minutu iz penala, a jedini pogodak za Javor postigao je Stevan Račić u 31. minutu. OFK Beograd je tako pobegao iz zone ispadanja, dok je Javor ostao na poslednjem mestu na tabeli. U drugoj utakmici Rad je u Beogradu igrao nerešeno protiv Napretka nerešeno 1:1. Rad je protiv Napretka poveo golom kapitena Branislava Miloševića u 17. minutu, a konačan rezuiltat postavio je Nenad Gavrić 13 minuta kasnije.Tabela: Crvena zvezda 62, Partizan 59, Jagodina 43, Čukarički 42, Vojvodina 41, Novi Pazar 38, Radnički (Niš) 35, Voždovac 35, Napredak 32, Spartak 31, Donji Srem 27, Sloboda 27, OFK Beograd 27, Rad 26, Radnički (Kragujevac) 24, Javor 21.18.40 - Novi poraz Hamburgera, minimalac Menhengladbaha

Fudbaleri Hamburgera poraženi su od Augzburga sa 3:1 u 32. kolu Bundeslige i sve su bliži drugoj ligi Nemačke. Hamburg je četvrtim porazom u poslednjih pet kola ostao na pet bodova od Štutgarta, koji je najbliži iz sigurne zone, dva kola pre kraja. Meč u Augzburgu rešen je u prvom poluvremenu, Altintop je bio dvostruki strelac u prvih pola sata, u 6. i 32. minutu. Han je u 42. pogodio za 3:0, da bi minut pre kraja Vesterman ublažio poraz gostiju. U drugom meču dana Menhengladbah je u gostima savladao Šalke sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Herman u 35. minutu. Tabela: Bajern 84, Dortmund 65, Šalke 58, Bajer 56, Volfsburg 54, Majnc 50, Menhengladbah 49, Augzburg 46, Hofenhajm 41, Herta 41, Frankfurt 36, Frajburg 36, Hanover 36, Verder 36, Štutgart 32, Hamburger 27, Nirnberg 26, Braunšvajg 2518.30 - Nišikori osvojio turnir u Barseloni

Japanski teniser Kei Nišikori osvojio je ATP turnir u Barseloni, pošto je u finalu savladao Kolumbijca Santjaga Hiralda sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2. Nišikori, koji je 17. teniser sveta, do titule je došao posle jednog sata i 13 minuta igre. Japanac je bio mnogo sigurniji na svoj servis, dozvolivši protivniku samo jedan brejk u celom meču, dok je Hiraldo čak pet puta izgubio svoj servis. Nišikori je tako došao do pete titule u karijeri, dok je Kolumbijcu plasman u finale turnira u Barseloni najveći uspeh u karijeri.18.00 - Levskui umesto Solnoka u ABA ligi

Bugarski košarkaški klub Levski iz Sofije novi je član regionalne ABA lige, izjavio je u Beogradu generalni menadžer tog takmičenja Roman Lisac. Levski i liga potpisali su ugovor na tri godine, a bugarski klub će u regionalnom takmičenju igrati umesto mađarskog Solnoka. Lisac je obećao da će učiniti sve da se na kraju regularnog dela takmičenja igra plej-of, umesto fajnal-fora.16.50 – Preokret Sampdorije protiv Kjeva

Fudbaleri Sampdorije prekinuli su niz od četiri meča bez poraza u Seriji A, pošto su u 35. kolu posle preokreta savladali Kjevo sa 2:1. Lacio je slavio na gostovanju Livornu 2:0. Torino je istim rezultatom bio bolji od Udinezea. Važna tri boda upisao je Kaljari minimalnim trijumfom nad Parmom, čime je klub sa Sardinije obezbedio opstanak tri kola pre kraja prvenstva. Nešto ranije fudbaleri Verone pobedili su Kataniju sa 4:0.

16.30 – Remi Pari Sen Žermena i Sošoa

Fudbaleri Pari Sen Žermena nisu uspeli da overe šampionsku titulu u 35. kolu francuske Lige 1 pošto su igrali nerešeno sa ekipom Sošoa 1:1. Sveci su poveli u 24. minutu golom Edinsona Kavanija, ali je Tijago Silva u 57 minutu postigao autogol i tako postavio konačan rezultat. Tri kola pre kraja PSŽ je ostao na osam bodova od drugoplasiranog Monaka, pa mu je u narednom kolu potreban bod da i zvanično osvoji titulu. Parižani 7. maja na Parku prinčeva igraju protiv Rena. 16.15 – Ana poražena u finalu Štutgarta

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da osvoji prvu titulu na WTA turniru u Štutgartu. Ana Ivanović je u velikom finalu u "Porše areni", posle preokreta, poražena od Ruskinje Marije Šarapove sa 6:3, 4:6, 1:6.To je bio 10. međusobni duel dve, po mnogima, najlepše teniserke, i osma pobeda Ruskinje. Šarapova je tako odbranila trofej na turniru u Štutgartu.15.30 - Almerija savladala Espanjol

Fudbaleri Almerije pobedili su u Barseloni Espanjol sa 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 35. kola španske Primere. Almerija je ovim trijumfom načinila korak ka opstanku u ligi, dok je Espanjol upisao peti uzastopni poraz. Espanjol je do prednosti došao golom Kristijana Stuanija u 42. minutu, ali je Almerija u drugom poluvremenu stigla do preokreta. Strelac prvog gola za Almeriju bio je Fran Veles u 69. minutu, da bi pobedu doneo Suso u 72. iz slobodnog udarca. Espanjol je utakmicu završio sa devet igrača, pošto su isključeni Stuani u 49. minutu i David Lopes u sudijskoj nadoknadi vremena. Almerija sada zauzima 18. mesto sa 33 boda, dva manje od Hetafea, dok je Espanjol 11. sa 41. 14.40 - Verona ubedljiva protiv Katanije

Fudbaleri Verone pobedili su na svom terenu Kataniju sa 4:0, u prvoj nedeljnoj utakmici 35. kola italijanske Serije A. Verona je ovom pobedom zadrzazla teorijske šanse da se naredne sezone plasira u Ligu Evropa, dok je s druge strane Katanija pred ispadanjem iz lige. Dvostruki strelac za Veronu bio je Luka Toni, u šestom i 28. minutu, a po jedan gol postigli su Markinjo u 45. i Huan Taleb u 75. Srpski internacionalac Boško Janković u igru je ušao u 64. minutu umeto Markinja. Verona zauzima šesto mesto sa 52 boda, pet manje od petoplasiranog Intera, dok je Katanija poslednja sa 23 boda.14:26 - Zimonjić i Nestor bez trofeja u Barseloni

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor nisu danas uspeli da osvoje titulu u Barseloni, pošto su u finalu izgubili od holandsko-francuskog dubla Džesa Huta Galunga i Stefana Robera sa 0:2 (3:6, 3:6). Meč je trajao 55 minuta, peti nosioci na turniru Zimonjić i Nestor četiri su puta izgubili svoj servis, a napravili samo jedan brejk. U finalu turnira u Barseloni u singlu, od 16 sati, igraće Kei Nišikori iz Japana i Kolumbijac Santjago Hiraldo.12:33 - Kenijac Kipkorir pobednik 27. Beogradskog maratona

Kenijac Talam Bernard Kipkorir pobednik je 27. Beogradskog maratona, koji je danas uz učešće više od 20.000 trkača održan u glavnom gradu Srbije. Kipkorir je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2,14,35, ostavivši iza sebe dvojicu zemljaka - Samoja Kimelija Pola (2:15, 50) i Kijutu Edvina Kiplagata (2:21,50). 11:02 - Runi: Voleo bih da Gigs ostane naš menadžer

Fudbaler Mančester Junajteda Vejn Runi pohvalio je danas menadžera Rajana Gigsa posle pobede na debiju protiv Noriča (4:0) u Premijer ligi i dodao da bi voleo da ostane na tom mestu na duži period.Gigs, koji je još uvek aktivni igrač, posle otkaza Dejvidu Mojesu privremeno je preuzeo tim i uspešno je startovao u trenerskoj karijeri."Gigs je pokazao da će biti odličan stručnjak. Mislim da ima sposobnost da bude naš menadžer, ali to je već pitanje za klupske čelnike. Prošli smo kroz težak period u ovoj nedelji, bilo je dosta negativne energije, ali smo na najbolji mogući način odgovorili na to", rekao je Runi.

10:01 - Majami na pragu polufinala, Karter srušio San Antonio

Košarkaši Majamija na pragu su plasmana u polufinale Istočne konferencije u NBA ligi, pošto su rano jutros kao gosti savladali Šarlot sa 98:85 i poveli sa 3:0 u seriji. Do izjednačenja u seriji na 2:2 došla je i Indijana, koja je slavila na gostovanju Atlanti sa 91:88. Najefikasniji u ekipi Indijane bio je Pol DŽordž sa 24 poena. Junak večeri, bez dileme je veteran iz Dalasa Vins Karter, koji je trojkom u poslednjoj sekundi srušio San Antonio 109:108 i doveo svoj tim do prednosti od 2:1 u četvrtfinalnoj seriji zapadne konferencije. Oklahoma je posle produžetka slavila u Memfisu sa 92:89 i izjednačila u seriji na 2:2. Najzaslužniji za trijumf bio je Redži DŽekson sa 32 poena.

09:10 - Odigran 146. večiti derbi

09:00 - Tradicionalni Beogradski maraton

Tradicionalni Beogradski maraton, 27. po redu, biće održan danas na ulicama prestonice Srbije, a gradonačelnik Siniša Mali pozvao je sugrađane da zajedno s njim ucestvuju na značajnoj sportskoj manifestaciji. Prošlogodišnja pobednica Beogradskog maratona Olivera Jevtić, koja će danas startovati u trci na 21,1 kilometar, podsetila je da je "do ovog maratona pretrčala oko 250.000 kilometara". Titulu na Beogradskom maratonu brani Kenijac Edvin Kiplagat Kiptun, a trka startuje danas u 10 sati u Ulici kralja Aleksandra, s ciljem kod hotela Moskva.

09:00 - Vesti koje su obeležile petak 25. april možete pogledati OVDE