GAŽENJE: Košarkaši ubedljivi protiv Hrvata

Turnir u Istanbulu

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku (88:71) u prvom meču poslednjeg pripremnog turnira pred početak Evropskog prvenstva u Sloveniji.

Od starta meča u Istanbulu izabranici selektora Dušana Ivkovića bili su u vođstvu, a prvu dvocifrenu prednost formirali su već u prvoj deonici 14:4. Ta prednost bila je nedostižna za Hrvate, koji su, konstantno smanjivali zaostatak, ali nisu imali snage da načine potpun preokret.

U timi Srbije najbolji je bio kapiten Nenad Krstić sa 19 poena, a pratili su ga Raško Katić sa 16 i Nemanja Bjelica sa 14 koševa.

Pomoćni trener košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Kesar rekao je posle pobede nad Hrvatskom da je tim odlično odreagovao u svim situacijama kada je protivnik rezultatski zapretio.

"Bila je ovo dobra pripremna utakmica u kojoj smo pobedili kvalitetnu selekciju Hrvatske koja je igrala u kompletnom sastavu. Tokom čitavog meča bili smo u vođstvu i kontrolisali rezultat. Tim je odlično odreagovao u svim situacijama kada je protivnik rezultatski zapretio", kazao je Kesar za sajt Košarkaškog saveza srbije.

On je dodao da je ekipa od početka susreta dobro uspostavila "post-ap" igru preko visokih centara Nenada Krstića i Raška Katića, što je, pogotovo u drugom poluvremenu, omogućilo dosta otvorenih šuteva.

"Već u subotu se sastajemo sa selekcijom Belgije, a tim mora da se navikne da igra mečeve dan za danom", poručio je Kesar.

Do kraja turnira u Istanbulu Srbija će se u subotu sastati sa Belgijom, a u nedelju sa Turskom.

U poslednjem minutu trećeg kvartala Hrvatska je uspela da smanji na 57:61

Period bolje igre našeg tima posle trojke Bogdanovića doneo je Srbiji prednost od devet poena 53:44

Hrvatska je bolje počela nastavak meča, i u četvrtom minutu smanjila na 46:44, ali je tada pogodio Krstić, a potom i Gagić 50:44

Treća četvrtina

Na kraju poluvremena 41:35 za Srbiju

Do kraja prvog poluvremena rezultatska prednost je bila na strani Srbije, u čijim redovima su odlično odigrali centri Katić i Krstić.

Ulazak Anđušića doneo je mini seriju Srbije, koja je polovinom četvrtine imala plus devet 29:20.

Nedović je na početku druge deonice izgubio dve lopte, ali Hrvati, na sreću, nisu kaznili te greške adekvatno, pa je

Srbija posle pet minuta imala "+4" - 24:20.

Druga četvrtina

Hrvatska je koliko-toliko uspela da održi korak na kraju prve četvrtine pogotkom Delaša, pa su "orlovi" na kraju prve četvrtine u prednosti od osam razlike - 21:13.

Kalinić takođe ubacio trojku, a zatim i pod reketom bio bolji od Tomića za prednost od 14:4.

Nakon tri minuta igre rezultat je bio 9:2, jer je Bjelica dodao pet poena i poneo ekipu na lepu razliku.

Odmah na startu susreta Srbija je promašila dva pokušaja za tri poena, ali je kapiten Krstić, u dva navrata pogodio iz reketa - 4:0.