Najnovije vesti

Vučević: Naš "Gibraltar na Dunavu" je jedinstven u Srbiji i regionu, a sa Sat kulom mnogima je prva asocijacija na naš grad
Foto: Grad Novi Sad

Gradonačelnik Novog Sada povodom 329. rođendana Petrovaradinske tvrđave

Vučević: Naš "Gibraltar na Dunavu" je jedinstven u Srbiji i regionu, a sa Sat kulom mnogima je prva asocijacija na naš grad

Vesti

Danas obeležavamo 329. rođendan novosadske lepotice - Petrovaradinske tvrđave, istakao je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.

- Na ovaj dan je austrijska vojska povratila tad ruševnu srednjovekovnu tvrđavu i započela izgradnju u to vreme najmodernije fortifikacije na ovom toku Dunava. Naš "Gibraltar na Dunavu" je jedinstven ne samo u Srbiji već i u širem regionu, a zajedno sa Sat kulom mnogima je prva asocijacija na naš divni grad. O čuvenom našem satu već 3 decenije brine jedna od legendi Novog Sada, gospodin Lajoš Lukač, kojem posebno čestitam ovaj lepi jubilej.

Grad Novi Sad

Prijavite se na newsletter.

Svakog dana besplatan pregled vesti na vaš e-mail.

* Obavezna polja

RAZMENA SADRŽAJA

Inicijalizacija u toku...
track