SRBIN SA HARMONIKOM RASPAMETIO FINSKU: Marku Lukiću srebrna medalja na Svetskom kupu!

Ponos Srbije!

Društvo -
Ovaj mladić, inače student harmonike na master akademskim studijama niškog Fakulteta umetnosti, osvojio je srebro u kategoriji Masters (od 18 do 32 godine) na 68. Kupu koji se održavao u finskom gradu Turkuu

TURKU - Harmonikaš Marko Lukić osvojio je drugo mesto u harmonici na Svetskom kupu u Finskoj u konkurenciji sa još 12 takmičara. On je dobio visoke ocene za svoje izvođenje kompozicija na harmonici na kojoj je pokazao svoju virtuoznost.

Marko, koji je iz Petrovca na Mlavi, studira harmoniku na master akademskim studijama niškog Fakulteta umetnosti, osvojio je srebro u kategoriji Masters (od 18 do 32 godine) na 68. Kupu koji se održavao u finskom gradu Turkuu.

Lukić, student u klasi profesora Miljana Bjeletića osvojio je ovu nagradu u jednoetapnom takmičenju u konkurenciji takmičara iz Kine, Rusije, Letonije, Austrije, Italije, Estonije - kažu sa Fakulteta umetnosti.

Drugo mesto na takmičenju Svetski kup, koje je ove godine održano u Finskoj!

Posted by Марко Лукић on Saturday, 10 October 2015

Takmičari su imali od 15 do 20 minuta da se predstave publici sa najmanje tri kompozicije.

Prema propozicijama, svako je morao da odsvira tri ili više dela po svom izboru, uključujući jedno iz baroka, jedno delo sporijeg ritma, kao i jednu kompoziciju na kojoj će moći da pokaže svoju tehničku virtuoznost.

Inače, ovo je jedno od najprestižnijih takmičenja na svetu koje organizuje Međunarodna konfederacija harmonikaša.

Nastup Marka Lukića, ali i ostalih takmičara, možete pogledati ovde.