OVO SU FANĐE VOJSKE SRBIJE: Vozači osvojili srebro i bronzu u vojnom reliju (FOTO)

Međunarodne vojne igre

Društvo -

BEOGRAD - Vozači Vojske Srbije osvojili su srebrnu i bronzanu medalju na takmičenju "Vojni reli", jednoj od 34 discipline Međunarodnih vojnih igara na ruskom Dalekom istoku.

U individualnim trkama, u kategoriji vozila "Ural" 6x6, srebrnu medalju donela je posada u kojoj su bili vodnik Miloš Četrović i desetar Ivan Milošević, a bronzu u kategoriji "Kamaz" 4x4 osvojio je tim u sastavu zastavnik Miroslav Ljiljak i mlađi vodnik Goran Stanković, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

vozači, medalja, vojni reli, takmičenje

Vozače Vojske Srbije očekuju nadmetanja u trci sa bojevim gadjanjem i u ekipnoj trci.

Za medalje u disciplini "Vojni reli" takmiče se i ekipe oružanih snaga Izraela, Mongolije, Kine, Belorusije, Uzbekistana i Rusije.

Na Medjunarodnim vojnim igrama ove godine učestvuju ekipe iz 42 države, a pripadnici Vojske Srbije takmiče se i u disciplinama "Čuvar reda", "Tenkovski biatlon", "Snajperska granica" i "Armija kulture", navodi se u saopštenju.