Bivši guverner Narodne banke Srbije i ministar finansija Mlađan Dinkić navodno će biti savetnik za ekonomska pitanja u kabinetu crnogorskog predsednika Mila Đukanovića.

dinkic1-aleksandar-jovanovic-cile.jpg
Foto: Aleksandar Jovanović Cile

Tu informaciju je na društvenoj mreži Tviter saopštio Nebojša Medojević, jedan od lidera Demokratskog fronta.

"Mlađan Dinkić ekonomski savetnik Đukanovića. Hvala, braćo Srbi. Vratiste nam sve direktore i generale od 1945. Ovaj lopov će da nas uništi", napisao je Medojević.

profimedia0024878073.jpg
Foto: Profimedia

Na opasku pojedinih tviteraša da je i on sam svojevremeno bio član G17 Plus, Medojević je uzvratio: "Danak neiskustvu. Brzo sam ga provalio. Vole pare, više od reformi. I ja radim za pare, ali ne radim sve za pare."

36866223-10215246519931591-4728701109621751808-n.jpg
Foto: Printscreen Twitter

Podsetimo, Skupština Crne Gore je nedavno usvojila Zakon o predsedniku, kojim se šefu države daju široka ovlašćenja.

0205-stefan-jokic.jpg
Foto: Stefan Jokić

Propisano je da za vršenje stručnih, administrativnih i drugih poslova bude obrazovana služba kojom rukovodi generalni sekretar, a kojeg postavlja predsednik na mandat od pet godina.

(Kurir.rs/Foto: Profimedia, Aleksandar Jovanović)