Slušaj vest

U Muzeju vinarstva i vinogradarstva uručene su nagrade učesnicima likovnog i literarnog konkursa, na temu: "Župa od davnina, prestonica grožđa i vina". Na konkursu ove ustanove povodom Svetog Trifuna učestvovali su mališani Predškolske ustanove "Naša radost", učenici osnovnih škola i građanstvo.

Svečanost je počela prigodnim programom koji su pripremili učenici OŠ "Ivo Lola Ribar". V. d. direktora Muzeja Đorđe Živadinović pozdravio je prisutne, a nagrade najuspešnijim učesnicima konkursa uručila je predsednica opštine, Jelena Paunović.

U kategoriji likovnih radova u kojoj učestvuju mališani PU "Naša radost", prvo mesto osvojila je Minja Bekčić, drugo mesto dele Đina Isailović i Lana Pribaković, a treće Selena i Lana Simić.

U konkurenciji literarnih radova učenika osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda, nagrađen je rad Katarine Pejić, učenice OŠ „Aca Aleksić“, koja je osvojila prvo mesto. Drugo mesto dele Dunja Ugrinić i Vuk Stefanović, učenici OŠ „Aca Aleksić“, a treće su podelile Dunja Radenković, učenica OŠ „Ivo Lola Ribar“ iz Subotice i Marija Raković iz OŠ Aca Aleksić.“

Konkurs u Župi 3.jpg
Foto: Muzej vinarstva i vinogradarstva

U kategoriji literarnih radova učenika od petog do osmog razreda, prvo mesto pripalo je Minji Milinčić, učenici OŠ “Aca Aleksić“, drugoplasirana je Dijana Rilak iz OŠ “Ivo Lola Ribar“, a treće mesto su podelile Anastasija Radičević iz OŠ „Ivo Lola Ribar“ i Tamara Pantelić učenica OŠ „Ivo Lola Ribar“ iz Gornjeg Zleginja.

Među odraslim takmičarima najbolji je bio rad Miloša Milinčića iz Stubla, koji je osvojio prvo mesto, drugo mesto pripalo je Zorki Vučković, a treće mesto su podelili Stefan Bondžić i Violeta Lazarević.

Đođe Živadinović se zahvalio Slobodanki Bebi Đuranović, profesorki likovne umetnosti u penziji, koja je poklonila četiri umetničke slike Muzeju, a iz zdravstvenih razloga nije prisustvovala svečanosti, pa će joj nagrada biti naknadno uručena.

Kurir.rs