(VIDEO) NEZABORAVNO VEČE SRPSKOG FUDBALA: I Zvezda u Ligi Evrope! Crveno-beli pobedili Krasnodar za radost 50.000 Delija

Treći put u grupnoj fazi

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, jer su u revanšu plej-ofa na "Marakani" pobedili Krasnodar 2:1 (1:0).

U prvom meču u Rusiji bilo je 3:2 za Krasnodar, pa je Zvezda prošla dalje zbog većeg broja golova datih u gostima.

Crvena zvezda će treći put igrati u grupnoj fazi Lige Evrope (ili Lige kupa UEFA), a prvi put posle deset godina.

Ovo je prvi put da Srbija ima dva predstavnika u grupama nekog evropskog takmičenja, jer se pre Zvezde i Partizan domogao Lige Evrope.

Crveno-beli su bili bolji od Krasnodara i zasluženo ostvarili veliki uspeh bacivši u trans 50.000 svojih navijača na "Marakani".

Zvezda je povela već u 7. minutu golom Nemanje Radonjića i u nastavku prvog poluvremena igrala sigurno ne dozvolivši gostima da joj zapreti.

Vujadina Savića i Ričmonda Boaćija nije pogledala sreća. Prvi je za malo neprecizno šutirao glavom, a drugi je pogodio stativu.

Međutim, sve to je naplatio Gelor Kanga posle deset sekundi igre u drugom poluvremenu. Opalio je sa 30 metara i - pogodio!

Ekipa Vladana Milojevića je nastavila sa zrelom igrom, a drame u finišu ne bi ni bilo da nemački sudija Tobijas Špiler u 81. minutu nije prestrogo dosudio penal za Krasnodar. Gosti su tada preko Grankvista smanjili zaostatak i u završnici pokušali da dođu do izjednačenja i prolaza u Ligu Evrope. Stvorili su jednu šansu, a golman Milan Borjan je sjajno reagovao.

Zato će se Zvezda u petak naći na žrebu za grupnu fazu Lige Evrope.

1 / 13 Foto: Dado Đilas

KRAJ - 2:1!

90+1. minut - ŠANSA za KRASNODAR! Borjan branI!

90. minut - Sudija je meč produžio šest minuta!

82. minut - GOOOLLL - 2:1 - GRANKVIST IZ PENALA!

81. minut - PENAL za KRASNODAR! Posle sudara Stojkovića i Ivana, sudija Štiler je pokazao na belu tačku.

77. minut - Poslednja izmena kod Zvezde - Pešić umesto Radonjića.

76. minut - ŠANSA za KRASNODAR - Anderson je zahvatio volej, ali je bio za malo neprecizan.

70. minut - Račić je zamenio Milića.

65. minut - Ivan umesto Smolova, poslednja izmena kod Krasnodara.

ZVANIČNO: 50.720 gledalaca na tribinama stadiona "Rajko Mitić"!

59. minut - Izmena kod gostiju - Maurisio Pereira umesto Mamajeva.

51. minut - Menja i Milojević - Gobeljić umesto rovitog Rodića.

46. minut - GOOLLLČINA - 2:0 - KANGA! Posle 10 sekundi u drugom poluvremenu Kanga je pogodio sa 30 metara!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Šalimov je Kaborea zamenio Žiguljevim.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

40. minut - STATIVA! Boaći je pucao sa 20 metara, ali je njegov udarac zaustavila stativa!

37. minut - Smolov je zapretio iz slobodnog udarca, ali neprecizno.

35. minut - I Milić je oprobao šut...

32. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Kanga je izveo skraćeni korner, a Savić glavom šutirao za malo neprecizno.

23. minut - Prva pretnja gostiju. Posle centaršuta sa desne strane Klason je šutirao, a Stojković izblokirao taj udarac.

11. minut - Čarls Kabore dobio je žuti karton jer je nzgazio Kangu.

8. minut - Radonjić je skinuo dres prilikom proslave gola, pa je dobio žuti karton.

7. minut - GOOOLLL - 1:0 - RADONJIĆ! Milić je snažno šutirao, golman Sinicin odbio loptu, a Radonjić udarcem o zemlju zatresao mrežu! Zvezda ima rezultat koji joj odgovara.

3. minut - Na tribinama je više od 50.000 gledalaca. Marakana gori!

2. minut - Zvezda je krenula agresivno. Odmah gužva pred golom Krasnodara. Mamajev je otklonio opasnost.

1. minut - Utakmica je počela.

Pogledajte kako Delije stižu na "Marakanu"

Trener Zvezde Vladan Milojević odlučio se za ofanzivnu postavku, sa samo jednim zadnjim veznim.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Frimpong, Rodić - Srnić, Donald, Milić, Kanga, Radonjić - Boaći.

KRASNODAR: Sinicin - Petrov, Grankvist, Martinovič, Ramirez - Mamajev, Kabore, Gazinski - Vanderson, Klason, Smolov.

20:55 - Kakva koreografija!

20:45 - Temperatura sve veća

20:39 - Gužva na ulazu

20:31 - Tribine skoro pune

20:25 - Kokeza na "Marakani"

Predsednik FSS Slaviša Kokeza stigao je u ložu stadiona "Rajko Mitić". Navijači ga još nisu primetili...

20:17 - Zvižduci za Ruse

Prvi na zagrevanje izašli su golmani Krasnodara i "nagrađeni" su zvižducima.

20:15 - Štefanek: Samo hrabro

Olimpijski šampion u rvanju Davor Štefanek stigao je na "Marakanu" i poručio:

"Nadam se da prolazimo, samo hrabro, pa šta bude".

20:00 - Atmosfera sat pre meča

19:27 - Milojević: Delije dodatni motiv

Tribine "Marakane" biće pune.

"To je dodatni motiv, jer vas oni teraju da budete još bolji. Oni će nam biti vetar u leđa. Nemamo čega da se plašimo, poštujemo Krasnodar, ali želim samo da budemo borbeni", kazao je Milojević.

19:09 - Nemac na centru

Nemac Tobijas Štiler sudiće večeras na "Marakani". Ima 36 godina i nikada nije vodio mečeve ruskih klubova, ali ima iskustva sa Srbima.

Štiler je prošle godine sudio revanš meč plej-ofa za plasman u Ligu Evrope između AZ Alkmara i Vojvodine (0:0), a delio je pravdu i reprezentaciji Srbije do 19 godina, i to u dva navrata - protiv Češke (2:4) i Estonije (5:0).

Poznat je po tome da je lak na kartonima.

18:45 - Govorom majora Gavrilovića Crvena zvezda najavila meč sa Krasnodarom!

Crveno-beli su današnju utakmicu najavili legendarnim govorom majora Gavrilovića. Nadahnuti govor majora Gavrilovića je ušao u sve vojne udžbenike, enciklopedije, leksikone, a i sastavni deo je predmeta retorika na prestižnim vojnim akademija kao što su Vest Point, Sen Sir, Sandherst, Frunze i mnoge druge, a crveno-belima je poslužio kao motivacija za duel sa Krasnodarom.

18:29 - Milojević: Da pokažemo ljubav prema Zvezdi

"Cilj nam je da prođemo. Samo tražim od mojih igrača da se borimo od početka do kraja, budemo ono što jesmo. Želim požrtvovanošću na terenu da pokažemo ljubav prema Zvezdi. Uvek treba pokazati na delu, a nama je to teren. Nadam se da će sve biti kako treba. Jedan detalj može da odluči, samo treba biti pozitivan", rekao je trener crveno-belih Vladan Milojević.

18:13 - Trener Krasnodara: Teren loš, Zvezda dobra

Trener Krasnodara Igor Šalimov rekao je da teren stadiona "Rajko Mitić" nije u dobrom stanju i da to neće odgovarati njegovim fudbalerima protiv Crvene zvezde. "Teren nije u najboljem stanju, to je opšte poznato. To nije baš dobro jer bi našem stilu igre odgovaralo da je teren dobar", rekao je Šalimov. Očekuje se da stadion "Rajko Mitić" bude pun i da će na njemu biti više od 50 hiljada navijača.

"Uvek je prijatno i lepo igrati pred punim tribinama", rekao je Šalimov.

On je imao reči hvale za Zvezdu, ali je kazao da se nada plasmanu u grupnu fazu takmičenja.

"Suparnik je jak, igraćemo protiv jakog protivnika, ali ćemo se truditi da opravdamo očekivanja. Cilj je da igramo kako treba i ostvarimo što bolji rezultat", kazao je Šalimov.

Prvi napadač ruskog kluba Fjodor Smolov bio je duže vreme povređen, a Šalimov je rekao da će on najverovatnije biti u postavi.

"Nije lako posle toliko duge pauze vratiti se u formu, ali će se on potruditi i dati sve od sebe da igra na nivou na kom je to činio ranije", kazao je Šalimov.

18:00 - Krasnodar bez Ristića

Trener Krasnodara Igor Šalimov na današnoj utakmici neće moći da računa na doskorašnjeg igrača Crvene zvezde Mihaila Ristića, koji se povredio na poslednjem prvenstvenom meču.

Ristić je, inače, bio najbolji pojedinac prvog duela Krasnodara i Zvezde.

17:52 - Rodić na raspolaganju Milojeviću

Strateg Crvene zvezde Vladan Milojević moći će na današnjem susretu da računa na Milana Rodića. Levi bek zalečio je povredu prsta na nozi i u konkurenciji je za sastav.

17:46 - Zvezda 10 godina bez grupne faze

Crvena zvezda je dva puta bila učesnik grupne faze Lige Evrope, odnosno njene preteče Kupa UEFA.

Prvi put u sezoni 2005/06 kada je zauzela četvrto mesto u Grupi E (od šest učesnika) i završila takmičenje. Zvezda je tada pobedila Romu kod kuće 3:1, izgubila od Bazela u Beogradu 1:2 i u Tromsu 1:3, a u poslednjem kolu imala je meč loptu u Strazburu za prolaz dalje. Vodila je 2:0, ali je kraju bilo 2:2.

U sezoni 2007/08 bila je poslednja u Grupi F posle poraza sve četiri poraza: od Bajerna u Beogradu 2:3, Arisa u Solunu 0:3, Boltona na "Marakani" 0:1 i od Brage u gostima 0:2.

17:34 - Uzalud se Rusi žalili

Rusi su pokušali da izvrše pritisak dan pred meč, jer su se žalili UEFA, tražeći da se utakmica ne igra na stadionu "Rajko Mitić" zbog lošeg stanja terena. Od te žalbe, naravno, nije bilo ništa.

Crveno-beli, odnosno ekipa zadužena za održavanje terena, učinila je sve da podlogu učini što boljom za večerašnju utakmicu.

17:25 - Krasnodar doneo gol prednosti

Podsetite se najzanimljivijih detalja iz prvog meča, koji je Krasnodar dobio rezultatom 3:2.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT UŽIVO: Ovo sigurno niste znali a ne ide u prilog ni Zvezdi ni Partizanu