(VIDEO) AZURI PALI U STOKHOLMU: Švedska pobedila Italiju u baražu za Svetsko prvenstvo, odluka pada u Milanu

MINIMALAC ZA VELIKU NADU SKANDINAVACA

Fudbalska reprezentacija Švedske pobedila je večeras u Stokholmu sa 1:0 Italiju u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo 2019. godine u Rusiji.

Jedini gol na utakmici postigao je Jakob Johanson u 61. minutu.

Revanš utakmica baraža za svetsko prvenstvo izmedju Italije i Švedske igraće se za tri dana u Milanu od 20.45.

Prvo poluvreme na stadionu "Frends arena" u Solni nije donelo mnogo uzbuđenja, Švedska je imala dobru priliku u završnici prvog dela igre, ali je golman Djanluidji Bufon u poslednji čas reagovao ispred Ole Toivonena i sačuvao svoju mrežu.

Na početku drugog poluvremena Italija je imala blagu inicijativu, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Robina Olsena. Švedska je čekala svoju priliku i upravo im je strpljenje u 61. minutu donelo prednost.

Posle jednog auta sa desne strane, lopta se odbila do Johansona na ivicu šesnaesterca, koji je iz prve šutirao, a na putu do gola lopta je zakačila jednog defanzivca Italije i prevarila Bufona.

Samo devet minuta kasnije Italija je imala dobru priliku da dodje do izjednačenja, ali je Mateo Darmijan pogodio stativu.

Gosti su do kraja utakmice imali inicijativu, pokušavali su probiju odbranu Švedske, ali u tome nisu uspeli.