(VIDEO) BOSANAC NAPRAVIO SKANDAL: Džumhur izgubio od Troickog, napao sudiju, smirivao ga supervizor

Šou u Melburnu

Najbolji teniser iz Bosne i Hercegovine Damir Džumhur poražen je u meču 1. kola Australijan opena od Viktora Troickog posle pet setova - 6:4, 6:4, 2:6, 2:6, 6:3.

Ključni period bila je sredina petog seta, kada je 24-godišnji teniser iz Sarajeva napravio skandal.

Pri rezultatu 3:3 i 15-0 za Troickog, Džumhur je ušao u raspravu sa glavnim sudijom koji je potvrdio odluku linijskog da je loptica koju je uputio Troicki završila u terenu.

Bosanski teniser je smatrao da je ona završila u autu. Džumhur je u tom trenutku bio na mreži, dakle prilično daleko da bi imao pravi uvid u to gde je loptica završila.

Usledila je više minutna rasprava sa sudijom tokom koje je dobio prvi, zatim i drugu opomenu, a samim tim je i izgubio poen.

Ni to nije moglo da smiri Džumhura, pa je na teren morao da dođe supervizor i porazgovara s njim.

BONUS VIDEO - 6 ČINJENICA O AUSTRALIJAN OPENU: Uzmi, Nole, sedmu titulu!