BANE I MATIĆ LIDERI: Azar het-trikom odveo Čelsi na prvo mesto

"Plavci" iskoristili poraz Arsenala i remi Sitija

Čelsi je pobedio Njukasl s 3:0, a sva tri gola za "plavce" postigao je Azar uz jednu asistenciju Baneta Ivanovića

LONDON - Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Njukasla s 3:0 u meču 25. kola engleske Premijer lige.Sva tri gola za novog lidera Premijer lige postigao je Eden Azar u 27, 34. i 63. minutu sa penala. Belgijancu je kod prvog gola asistirao srpski reprezentativac Branislav Ivanović koji je odigrao ceo meč kao i Nemanja Matić.

Čelsi je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 56 bodova, pošto je Arsenal ranije danas poražen od Čelsija s 5:1 U ostalim današnjim mečevima 25. kola Aston Vila je na svom terenu poražena od Vest Hema s 2:0

Fudbaleri Svonsija su na svom terenu ubedljivo savladali lokalnog rivala Kardif sa 3:0. Derbi dva velška kluba rešen je u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 47. minutu preko Vejna Rutlidža, prednost je duplirao Nejtan Dajer u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Vilfred Boni pet minuta pre kraja.