KAKAV PREOKRET: Mesi i dva gola Viljareala drže Barsu u borbi za titulu

Primera

Barselona gubila 2:0 a na kraju slavila 3:2

Fudbaleri Barselone savladali su na gostujućem terenu ekipu Vljareala sa 3:2 i ostali u trci za odbranu titule prvaka Španije.Do važnih bodova Barselona je došla posle velikog preokreta, ali na neuobičajen način, autogolovima protivničkih defanzivaca. Viljareal je do 55. minuta imao, činilo se, nedostužnu prednost od 2:0, igrao bolje od favorizovanog rivala i bio na korak od trijumfa kojim bi i matematički osigurao učešće u Ligi Evrope.Barselona je razočarala prikazanom igrom, a kada je sve pokazivalo da se i oprašta od titule, defanzivci Viljareala, Paulista i Musačo, neobjašnjivo su pogrešili u razmaku od deset minuta i zatresli sopstvenu mrežu prilikom intervencija za izjednačenje na 2:2.

Pad koncentracije domaćeg tima na kraju je iskoristio Lionel Mesi i pogodio za pobedu kojom je Barselona preuzela drugu poziciju na tabeli Primere sa četiri boda zaostatka za vodećim Atletikom iz Madrida, koji je savladao Valensiju (1:0).

Na svim utakmicama Primere, minutom ćutanja odata je pošta preminulom bivšem treneru Barselone Titu Vilanovi..