MOĆNE KARIOKE: Nejmar i Fred nadigrali Italije!

Virdžinija nije pogodila

Brazil je osvojio prvo mesto u grupi sa devet bodova ispred Italije sa šest

SALVADOR - Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je selekciju Italija rezultatom 4:2 (1:0) u meču poslednjeg, trećeg kola grupe A na Kupu konfederacija.Golove za "karioke" postigli su Dante u 45, Nejmar u 55. i Fred u 66. i 88. minutu. Strelci za Italijane bili su Đakerini u 51. i Kjeili u 70. minutu.Brazil je do vođstva stigao u poslednjim trenucima prvog dela meča. Hulk je odlično centrirao, a Fred je glavom šutirao ka golu Bufonu. Golman Italije je odlično reagovao, ali se lopta odbila do Dantea, koji je smestio u mrežu.Italija je izjednačila u 51. minutu. Baloteli je petom dodao loptu do Đakerinija, koji je snažni udarcem matirao Cezara. Samo četiri minuta kasnije novi gol za domaći tim. Nejmar je preciznim udarcem pogodio mrežu Bufona.Novi gol za Brazil postignut je u 66. minutu. Marselo je dobro proigrao Freda, koji je prevario Kjelinija i smestio je loptu iza leđa golmanu italijanskog tima. Italija je smanjila u 70. minutu. Lopta je posle kornera došla do kaznenog prostora Brazila, a Silva je oborio Balotelija. Sudija je dosudio penal, ali je lopta došla do Kjelinija koji je bio precizan. Sudija je na kraju priznao gol.Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu. Fred je izbegao ofsajd zamku i prevario Bufona za konačnih 4:2.

Meksiko je u drugom meču grupe A savladao Japan s 2:1. Brazil i Italija igraće u polufinalu. Brazil je osvojio prvo mesto sa devet bodova, dok je Italija druga sa šest. Meksiko je treći sa tri, dok je Japan poslednji bez bodova.