NIŠTA OD FINALA: Furiozna Španija poslala Srbiju u meč za bronzu

Evrobasket

Srbija u nedelju od 17 časova igra za bronzanu medalju sa poraženim iz meča Francurska - Turska
1 / 5

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Francuskoj, pošto je u polufinalu ubedljivo poražena od Španije (88:69).

Izabranice selektorke Marine Maljković, posebno u prvom poluvremenu nisu imale rešenje za razigranu i rastrčanu selekciju Španije, koja je bolje skakala i šutirala, najviše zbog kontranapada i poena pod samim košem, dok su naše devojke delovale dosta zbunjeno i uplašeno.Španija je u prvom poluvremenu imala ubedljivu prednost, a zanimljivo je da nisu pogodile nijedan šut za tri poena.

U nastavku je sve bilo stvar rutine, a selektorka Maljković je pokušavala da razdrma tim i pripremi ga za naredni meč, jer će se Srbija u nedelju od 17 časova boriti za bronzanu medalju sa poraženim iz meča Francurska - Turska.

Tekstualni prenos

Nešto bolja igra našeg tima u pojedinim delovima poslednje četvrtine, ali smanjenje rezultata je bilo minimalno. Selektorka Maljković je često ponavljala da ekipa treba da digne glavu i da veruje u uspeh, jer je u nedelju čeka još jedan meč.

Četvrta četvrtina

Španija rutinski odrađuje posao i priprema se za finale, posle treće deonice 69:42

Nastavak meča protiče u istom stilu, a problem za naš tim je činjenica da je Milica Dabović zaradila tehničku grešku, što je njen peti prekršaj

Treća četvrtina

Nemamo rešenje za igru Španije, koja je uvek sa jednim igračem više u kontra napadu, mnogo poena primili smo iz kontranapada ili ispod koša 28:48 poluvreme

Četiri minuta pre kraja poluvremena Španija vodi 38:17.

Španija deluje znatno brže, a najviše problema pravi nam krilni centar Alba Torens

Mnogo je grešaka u igri u odbrani, nema komunikacije ni koncentracije, 29:13 za Španiju

Trojka Dajane Butulije 19:10, ukoliko zaustavimo skok i trčanje rivala možemo se vratiti u meč.

Druga četvrtina

Sa obzirom na dešabvanja na parketu rezultat 19:7 za Španiju deluje podnošljivo

Španija je mnogo poena postigla ispod koša u kontranapadu i tri minuta pre kraja prve četvrtine vodi 19:4

Mnogo je izgubljenih lopti u igri našeg tima

U šestom minutu Srbija postiže prva dva poena preko Ivanke MatićŠpanija je mirnije ušla u meč i na samom startu povela sa 10:0 I četvrtina