PRESUDIO BIVŠEM KLUBU: Van Persi doneo pobedu Junajtedu protiv Arsenala

Lider pao na Old trafordu

Jedini gol na utakmici postigao je Van Persi u 27. minutu posle asistencije Vejna Runija

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu ekipu Arsenala rezultatom 1:0 u derbi meču 11. kola Premijer lige.Jedini gol na utakmici postigao je bivši igrač Arsenala Robin van Persi u 27. minutu posle kornera koji je odlično izveo Vejn Runi.Kapiten Junajteda Nemanja Vidić napustio je meč u poluvremenu pošto se povredio u finišu prvog poluvremena posle sudara sa Davidom de Heom.Prvo poluvremene obeležila je loša igra oba tima, ali su domaći uspeli da postignut gol u 27. minutu. Runi je odlično izveo korner, a Van Persi je glavom zatresao mrežu Arsenala. Gosti su krenuli angažovanije u drugom delu meča, ali je prvu šansu Junajted preko Van Persija u 60. minutu. Međutim, Holanđanin je bio neprecizan. Arsenal je do kraja meča inicijativu, ali nije uspeo da stvori izgledniju šansu za postizanje gola.Arsenal je i pored poraza ostao na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 25 bodova, dok je Mančester junajted na deobi petog mesta sa 20 poena.