LIGA ŠAMPIONA: Iz Sitija grme na švedskog sudiju

Barsa slavila u Engleskoj

U lice sam rekao Eriksonu da je odlučio utakmicu, penala nije bilo, a on je sve vreme navlačio za Katalonce, ogorčen je trener Pelegrini

Poludeli „građani“.Pobedom u Mančesteru nad Sitijem (0:2) fudbaleri Barselone napravili su važan korak ka četvrtfinalu Lige šampiona. Mesi, Inijesta, Ćavi, Fabregas i društvo bili su bolji od najskupljeg tima na svetu.Šveđanin je kriv Trener „građana“ Manuel Pelegrini optužio je glavnog arbitra Eriksona da je svirao u korist Katalonaca.- U lice sam rekao Eriksonu da je odlučio utakmicu i da može biti veoma zadovoljan zbog toga. Za ovako veliki meč potreban je sudija sa više iskustva. Nije imao isti kriterijum za obe ekipe, od početka je bio na strani Barselone. Nije bilo pametno staviti njega kao sudiju ove utakmice jer je napravio grešku u prošlom Barseloninom susretu i sada se iskupio. Njegove najveće greške su faul nad Navasom pre penala i taj jedanaesterac jer je kontakt bio van 16 metara - bio je ogorčen Pelegrini.Mančester siti i Barselona nisu pružili spektakl kakav se očekivao, ali su golovima Mesija iz penala i Alveša u završnici meča deklasirali protivnika.Sledi revanš - Znali smo da će biti izjednačena utakmica. U prvom poluvremenu kontrolisali smo utakmicu, bili smo strpljivi čekajući naše prilike. Penal i isključenje su sve promenili i dali nam veliku prednost. Ovo je važna pobeda, ali ne znači još uvek ništa. Očekuje nas još 90 minuta protiv rivala koji ume da stvori velike probleme. Siti ima sjajan napadački potencijal i u Barseloni moramo biti jednako dobri - rekao je štoper Barse Havijer Maskerano.