NAJBRŽA TITULA U ISTORIJI: Bajern sedam kola pre kraja Bundeslige ponovo šampion Nemačke

Dominacija se nastavlja

Fudbaleri Bajerna su pobedom protiv Herte (3:1) obezbedili rekordnu 24. titulu prvaka Nemačke, sedam kola pre kraja takmičenja

BERLIN - Fudbaleri Bajerna iz Minhena odbranili su titulu prvaka Nemačke, pošto su na strani savladali ekipu Herte sa 3:1.Bavarci su u Berlinu stigli do 25. ovosezonske pobede u Bundesligi i rekordne 24. šampionske titule. Bajern je tako i dalje neporažen u prvenstvu Nemačke, pošto je u 27 mečeva upisao još samo dva remija.

Gosti su pitanje pobednika rešili već u prvih 15. minuta, golovima Krosa i Gecea. Vođstvo Bajernu doneo je Kros već u četvrtom minutu, da bi na 2:0 povisio Gece u 14. minutu.Herta je u 66. minutu smanjila prednost Bajerna, pošto je ramos bio siguran sa bele tačke, da bi konačan rezultat postavio Riberi u 79. minutu.Bajern je tako došao do nedostižnih 25 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda. Bavarci imaju 77 bodova, Dortmund 52, dok trećeplasirani Šalke ima bod manje.

Ekipa trenera Pepa Gvardiole tako je srušila još jedan rekord, pošto je ovo najbrže osvojena titula u istoriji Bundeslige. Do kraja takmičenja ostalo je još sedam kola.Bajern u nastavku sezone ima priliku da osvoji još dva trofeja - Ligu šampiona i Kup Nemačke.Bundesliga, 27. kolo: Utorak: Braunšvajng – Majnc 3:1 Verder – Volfsburg 1:3 Dortmund – Šalke 0:0 Herta – Bajern 1:3 Sreda:Augsburg – Bajer Frankfurt –Mehengladbah Hamburg –Frajburg Hofenhajm – HanoverNirnberg – Štutgart